BELEDİYEDEN ŞEKERLİ KARŞILAMA

Beypazarı Belediyesi farklı uygulamaları ile dikkat çekmeye devam ediyor.

Emlak vergilerini ödemek için Beypazarı Belediyesi Mali işler müdürlüğü veznelerine gelen vatandaşlar belediye görevlileri tarafından kolonya ve şeker ikramıyla karşılanıyor.Ayrıca emlak vergisini ödeyen vatandaşlara çam ağacı fidanı  armağan edilen uygulama vatandaşlardan beğeni topluyor.

MOTOSİKLET KAZASI 2 YARALI

Eski Hastane Kavşağında Motosiklet Sürücüsü Yayaya Çarptı

 

Alparslan Bulvarı’nda seyir halinde olan Yakup Ayan yönetimindeki 06 BEJ 45 plakalı motosiklet, Eski Hastane kavşağında, karşı caddeye geçmekte olan  yaya Zehra Demir’e (63) çaptı. Çarpmanın etkisiyle savrulan motosiklet sürücüsü Yakup Ayan (75) ve yaya Zehra Demir (63) yaralandı.

 

Meydana gelen kaza sonucu yaralanan motosiklet sürücüsü Yakup Ayan’a ilk müdahaleyi 112 ekibi olay yerinde yaptıktan sonra her iki yaralı Beypazarı Devlet Hastanesine kaldırıldılar. Ayan’ın durumunun ağır olduğu ve Ankara’ya sevk edildiği belirtildi.

 

Fotoğraf: Beypazarigündem.com

UÇURTMA ŞENLİĞİNDE RENKLİ GÖRÜNTÜLER YAŞANDI

Beypazarı Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ”Uçurtma Şenliği”nde renkli görüntüler yaşandı.

 

En yükseğe çıkan uçurtma, En ilginç uçurtma ve en büyük uçurtma kategorilerinde gerçekleşti 7’den 70’e çok sayıda vatandaşın katıldığı şenlikte çocuklar kadar büyüklerde uçurtmalarıyla şenlikte yerini aldı. Yarışmalarda dereceye girenlere hediyeler verildi.

 

En yükseğe çıkan uçurtma kategorisinde birinci olan yarışmacıya ödülünü veren Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan ”Geleneksel olarak Hıdırlık tepesinde gerçekleştirilen şenliğin Hıdırlık projesi kapsamında yapılan çalışmalar nedeniyle Salihler tepesine alındığını”söyledi.

 

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan dağ bisikleti hediyesini verdiği minik yarışmacıdan bisikletine trafik olmayan yerlerde binmesi konusunda söz aldı.

 

Diğer kategorilerde birinci olan yarışmacıların ödüllerini de Ak Parti ilçe başkanı Ali Çakıroğlu ve Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Gencer verdi.

 

Etkinlik animasyon ekiplerinin gösterileri ve ilginç yarışmaları ile sona erdi.

BEYPAZARI DEVLET HASTANESİ KARANLIĞA BÜRÜNDÜ

Beypazarı Devlet Hastanesi Gece Saat: 01:45’te Karanlığa Büründü !

 

Beypazarı Devlet Hastanesi’nde meydana gelen teknik bir arızadan dolayı elektrik kesintisi yaşandı. Elektrik kesintisi saat: 01:45′ te meydana gelirken saat: 02:05’e kadar arıza giderilemedi. Yaklaşık 20 dk. elektriksiz kalan Beypazarı Devlet Hastanesinin acil servisi bile karanlığa büründü.

 

Meydana gelen arızadan dolayı elektrik kesintisi yaşayan hastane, devreye jeneratörün girememesinden dolayı 20 dk. karanlığa mahkum oldu. Yaşanan kısa süreli paniğin ardından arıza giderilerek 20 dk. sonra acil servis ve diğer birimlere enerji verilebildi.

 

*Beypazarısondakika Haber Servisi

ESKİ HASTANE KAVŞAĞINDA TRAFİK KAZASI

Eski Hastane Kavşağında Saat: 23:45 Sıralarında Meydana Gelen Trafik Kazasında 2 Araç Çarpıştı.

 

Atatürk Bulvarında seyir halinde olan 06 AC 9230 plakalı araç ile dönüş yapmakta olan bayan sürücü kontrolündeki 01 GB 999 plakalı araçla çarpıştı.

 

Meydana gelen trafik kazasında sürücülerde herhangi bir yaralanma olmazken her iki araçta da maddi hasar gerçekleşti.

 

Haber-Fotoğraf: Seyit Çakır

11287478_10205275070970627_287928379_o

BEYPAZARI HIDIRLIK TEPE’DE ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Beypazarı’nın seyir terası ve yaz aylarının vazgeçilmezlerinden Hıdırlık Tepesi dev bir rekreasyon alanına dönüşüyor.

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nce projesi hazırlanan ve toplam maliyeti tam 15 Milyon Türk Lirası olan, Beypazarı Hıdırlık Tepesi’nde çalışmalar başladı. Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, sorumlu mimarlarla birlikte Hıdırlık Tepe projesini inceledi.

 

Beypazarı’na gelen tur otobüslerinin ilk durağı olan Hıdırlık Tepesi’nin mevcut halinin ilçeye yakışmadığını, alanın büyük olmasına rağmen sadece çay içilebilen bir yer olarak kalmaması gerektiğini ifade ederek,”Beypazarı’mıza yapılan maliyeti en yüksek yatırımlardan birisi Hıdırlık Tepesi, tamamlandığında bir turizm ilçesine, turistlerin ilk uğrak yerine yakışır bir hal alacak olan bu alanda ailece piknik ve spor yapılabilecek. Sosyal ve kültürel alanların yanı sıra yeşil alanlara ağırlık verilecek. Turizmin sadece iki sokakta kalmamasını istiyorduk. Bu sorunu da çözüyoruz. Projede teleferik istasyonu da yer alıyor.  Hıdırlık Tepesi’ne araç çıkışını kapatıp, Rüstempaşa’dan teleferikle ulaşım sağlayacağız. İlçeye gelen turistler Hıdırlığa çıkış için Rüstempaşa Mahallesi’ne gelecek. Dolayısıyla İmaret Meydanı ve el sanatları dükkanlarına da turist akışı olacak.

 

Sorunları bir bir çözüyoruz, ilçemizin önü açık. Hep söylüyorum niyet hayır, akibet hayır. Daha fazla hizmet, daha fazla yatırım, Marka Kent Beypazarı için çalışıyoruz. İlçemiz turizminin gelişmesi ve halkımızın yaşam kalitesinin artırılması adına, önemli adımlardan birisi olan Hıdırlık Tepe projesi için Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Melih Gökçek’e teşekkür ediyor, halkımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

BEYPAZARI ANNELER GÜNÜ PROGRAMINDA BULUŞTU

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan’ın eşi Ayşe Kaplan’ın himayesinde gerçekleştirilen Anneler günü programı vatandaşların yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in eşi, Sosyal Hizmetler eğitim ve Yardım Vakfı (S.O.S) Vakfı Onursal Başkanı Nevin Gökçek’in katıldığı programa Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan ve eşi Ayşe Kaplan, Belediye Meclis Üyesi Ayla Yurdakul, Akparti ilçe Başkanı Ali Çakıroğlu, Kadın Kolları Başkanı Elif Ertürk, Türkiye Güçsüzler ve Kimsesizlere Yardım Derneği Başkanı Gülgen Dural, Engelli Yaşlı ve Kadın Hakları Komisyon Başkanı Hamide Özalp ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan yaptığı konuşmada tüm Annelerin Anneler Gününü kutlarken Annelerimizin en kıymetli varlıklarımız olduğunun ve incitilmemesi gerektiğinin altını çizdi. Annesinin de salonda olduğunu söyleyen Kaplan ‘’Bu yaşıma kadar annemi üzmedim Allah göstermesin bu yaştan sonrada üzmemek için elimden geleni yapacağım’’ dedi.

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan Engelliler Haftası dolayısı ile yapılan etkinliklere katıldığını ve engelli annelerinin omuzundaki yükün ağırlığını bir kez daha gördüğünü ifade etti.

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in eşi, Sosyal Hizmetler eğitim ve Yardım Vakfı (S.O.S) Vakfı Onursal Başkanı Nevin Gökçek yaptığı konuşmada toplumun her bireyinin bir engelli adayı olduğunu bu nedenle engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak ve ihtiyaçlarını karşılamak için yoğun çaba sarf ettiklerini belirtti. Anneler gününde engelli annelerini unutmanın mümkün olmadığını ifade eden Nevin Gökçek ‘’Ankara ve ilçelerinde yaptıkları çalışmalarda ev ziyaretlerinde yaşanılan sıkıntıları yerinde gördüklerini ve insanın yüreğine dokunan yaşam hikayeleriyle karşılaştıklarını söyledi.’’

 

Sosyal Hizmetler eğitim ve Yardım Vakfı (S.O.S) Vakfı Onursal Başkanı Nevin Gökçek başta engelli anneleri olmak üzere tüm annelerin anneler gününü ve engelliler haftasını kutladı.

 

Düzenlenen programa ev sahipliği yapan Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan’ın eşi Ayşe Kaplan ‘’Annelerimiz ailenin temel direği ve toplumunda geleceğidir. Sağlam bir toplum ancak temelleri sağlam atılmış aile yapısı ile mümkündür ve bu sağlam yapıyı oluşturacak temel annelerimizdir. Hayatı biz tanıtan annelerimizdir. Çocuklarına gösterdikleri sevgi de karşılıksızdır. Gerçek sevgi ve merhameti görmek isteyenler annelerimize bakmalıdır. Onların her bakışında sevginin ayrı bir yanı keşfedilir. Bir gün değil her gün anneler günü olmalıdır diyen Ayşe Kaplan anne sevgisi ile dopdolu bir ömür dilekleriyle konuşmasını bitirdi.

 

Programda Beypazarı Belediyesi Engelsiz Atölye öğrencileri Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in eşi, Sosyal Hizmetler eğitim ve Yardım Vakfı (S.O.S) Vakfı Onursal Başkanı Nevin Gökçek’e hediyeler verdi.Ayrıca yılın annesi olarak belirlenen üç anneye Nevin Gökçek, Belediye Başkanı Tuncer Kaplan ve eşi Ayşe Kaplan tarafından hediyeler verildi.

DÜNYADA YOK OLUYOR, BEYPAZARI SAHİP ÇIKIYOR

Beypazarı Belediyesi ‘’Akbaba Popülasyonu Devamlılık Projesi’’ ile Doğal Yaşamda Fark Yaratacak Bir Projeye İmza Atıyor.

 

Dünyada nesli tükenmekte olan, özellikle kırmızı listede bulunan küçük akbabalar Avrupa’da en çok Türkiye’de bulunuyor ve göç durağının son noktasını Beypazarı oluşturuyor.

 

Akbabaların şehir çöplüğünün şehir dışına taşınması ve yerine rekreasyon alanı oluşturulmaya başlanması ile çöplük bölgesinde beslenen akbabalar beslenme konusunda sıkıntı yaşamaya başladı. Beypazarı Belediye Başkanlığı ve Beypazarı Belediyesi Kayı Doğa Sporları Kulübü işbirliği ile “Akbaba Popülasyonu Devamlılık Projesi “ adında bir eylem planı hayata geçiriliyor.

 

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan’ın bizzat takip ettiği program çerçevesinde belediye mezbahanesinden alınan özellikle kemikli hayvan artıkları , Beypazarı Belediyesi Kayı Doğa Sporları Kulübü üyeleri tarafından akbabaların beslenmeye alıştıkları bölgelere bırakılmaya başlandı. Ayrıca yuvaların olduğu belli bölgeler dikenli tel ile çevrilerek korumaya alınacak. Proje ile Beypazarı’nın bir değeri olan akbabaların popülasyonlarının devamlılığının sağlanması amaçlanıyor.

 

Bu bölgeyi ” Doğal Yaşam Parkı” yapmak için Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, Orman Bakanlığı ile ilgili bürokratik işlemleri 2014 Kasım ayında başlatmıştı. Proje, bölgede ileride yapılması planlanan Akbaba Lokantası’nın alt yapısını da oluşturacağı için büyük önem taşıyor

ATATÜRK PARKI’NDA SOMA EYLEMİ

Bugün saat: 20:00’da Atatürk Parkı’nda Soma Faciasında hayatını kaybeden maden işçileri için anma töreni yapıldı.

 

Beypazarı CHP İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği anma törenine Beypazarı CHP İlçe Başkanı Ali Uysal, partililer ve vatandaşlar katıldı.Soma’da hayatını kaybeden işçiler için saygı duruşunda bulunan grup, siyah çelenk bırakarak basın açıklaması yaptı.

 

Yapılan açıklamada ”13 Mayıs 2014 tarihinde Türkiye’nin kara lekesi olarak tarihe geçen Soma faciasının 1. yılında buradayız, 301 işçinin hayatını kaybettiği işçilerimizi unutmadığımızı ve acılarını yüreğimizde taşıdığımızı belirtmek isteriz. Türkiye’nin gerçek bir yüzünü acı bir şekilde 301 işçimiz ile maden ocağına gömdük. İşçinin ekmek parası kazanmanın bu kadar zor olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Yerin binlerce km. altına inen işçilerimiz çocuklarına ekmek götürebilmek için canı pahasına gözünü karartırken, rant sahibi şirketler hiçbir önlem almamaktadır. 1800 yıllardan örnek göstererek açıklama yapmak açıkcası hepimizi ahmak yerine koymaktır.

 

‘Bu işin fıtratında var’ diyerek suçun üstlenilmediğini, ölmedi görüntüsü vermek için oksijen hortumu takıp, oksijen cihazına bağlanmayan bir ülkedeyiz. Soma’da çıkan  işçinin saati 700 bin dolar değil, sadece 7 liradır. Bu tüm gerçeği gün yüzüne çıkartmaktadır. ‘Çizmelerimi çıkartayım sedye kirlenmesin’ diyen işçinin aslında ülkedeki değerine ortaya koyan insanı insan olduğu için değil kazandığı para ile önemini olduğunu anlıyoruz.

 

İşçilerimizin ailesine Cumhuriyet Halk Partisi İlçe örgütü olarak baş sağlığı diliyoruz. ” denildi.

 

Haber-Fotoğraf: Seyit Çakır

 

DSC_1636

ENGELLİLER HAFTASI KUTLANDI

Engelliler Haftası Nedeniyle Bugün Beypazarı Abbaslar’ın Konağı (Hakimevi)’nde Etkinlik Düzenlendi.

 

Özel Kardelen Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Ankara Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’nun ortaklaşa düzenlediği etkinlik saat: 11:00’da Hanlarönü’nden yürüyüşle başladı. Engelli öğrencilere velileri, öğretmenleri ve davetliler eşlik etti.

 

Programa, Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, Belediye Başkan Yardımcısı Veysel Çanak, AKP İlçe Başkanı Ali Çakıroğlu, İlçe Emniyet Müdürü Özer Şimdi, Ankara Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Timur Gültekin, Beypazarı Devlet Hastanesi Başhekimi Kudret Çelik, Beypazarı Devlet Hastanesi Müdürü Adem Öztürk, Beypazarı Kent Konseyi Başkanı Erdal Bozkurt, Kent Konseyi Genel Sekreteri Rahmi İncesu, Kent Konseyi Engelliler Komisyon Başkanı Hamide Özalp, Kardelen Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi sahiplerinden Ali Pekmezcioğlu ve Derya Elibaş katıldılar.

 

Engelli öğrencilerin gösterileri büyük bir beğeni ve alkış toplarken, programda her alanda ‘Engelsiz Bir Yaşam’ vurgusu yapıldı.

 

DSC_1530

DSC_1588