ESKİ Devlet Hastanesi YENİ Beypazarı Belediyesi

Vatandaşların tinercilerden şikayetçi olur hale geldiği, tüm camları kırılmış viran haldeki eski Beypazarı Devlet Hastanesi acil servis binası, bu günlerde çiçeklerle donatılmış, modern dizaynıyla Beypazarı Belediyesi ek hizmet binası olarak hizmet veriyor.

 

Geçtiğimiz yaz aylarından bu yana aralıksız çalışmaların sürdüğü, Beypazarı eski Devlet Hastanesi arazisinde yapılan çalışmalar sonrası, Beypazarı Belediyesi şirketi Beybel, Kent Konseyi Lokali ve Beypazarı Belediyesi birimleri, yeni yerlerinde hizmet vermeye başladı.

 

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan’ın tahsisi için yoğun çaba harcadığı ve dönüşüm sürecini başından sonuna bizzat takip ettiği ek hizmet binaları, bölgeyi yeniden canlandırdı. Başkanlık makamı, Özel Kalem, Basın Yayın, Destek Hizmetleri Müdürlüğü, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Başkan Yardımcıları, Emlak İstimlak Müdürlüğü ve Teknik Servis birimleri yeni binadaki odalarında hizmet vermeye başladı.

 

Şu anki yerinde 5.katta bulunması sebebiyle eleştirilen, yaşlı vatandaşların çıkmakta zorlandıkları Tapu Sicil Müdürlüğü’de çok yakında giriş katta hizmete açılacak.

z beypazari bld (4)

Beypazarı Belediyesi Muhtaçları Unutmadı

Oluşturulan komisyon tarafından yapılan çalışma ve incelemeler sonucu tespit edilen ailelere, Beypazarı Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan gıda paketleri, ihtiyaç sahibi ailelere teslim edildi.

 

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, yaptığı açıklamada, ramazan ayında her yıl olduğu gibi bu yıl da belediye olarak ihtiyaç sahiplerine gıda yardımında bulunduklarını belirtti.

 

Vatandaşların ihtiyacına merhem olmaya çalıştıklarını ifade eden Kaplan, “Bu duygu ve düşüncelerle inşallah her geçen gün biraz daha artan oranda ve sayıda bu desteklerimizi, bu yardımlarımızı vermeye çalışacağız” dedi.

 

Ramazanda manevi duyguların had safhaya ulaştığını kaydeden Kaplan, şöyle devam etti:

 

“Ramazan, yardımlaşma değerinin en üst seviyelerde arttığı bir aydır. Bu ramazan ayında Ramazan çadırı kurmadık. Kurmadık ama, gerçek anlamda fakir fukarayı evinde bulup ramazan paketlerimizi onlara kavuşturmanın çabasındayız. Amacımız her evde iftar vakti sıcak bir çorbanın olmasıdır. Ramazan ayının başta Beypazarımız, ülkemize, milletimize, islam âlemine ve tüm insanlığa hayırlar, barış ve bereket getirmesini temenni ediyorum.”

Kapıağzı’nda Trafik Kazası Meydana Geldi

Bugün saat 09;45 civarında Kapıağzı mevkiinde meydana gelen trafik kazasında araç sürücüsü hayatını kaybetti.

Beypazarı Alparslan Türkeş Bulvarı üzerinde sabah saat 09;45 civarında meydana gelen kazada, Ankara istikametinden Beypazarı istikametine gelmekte olan Orhan Günaygil (59) yönetimindeki 06 BDA 17 Plakalı araç, yol kenarında park halinde bulunan 21 EZ 082 Plakalı kamyona arkadan çarptı.

Süratli olduğu ve hiç fren yapmadığı belirtilen Günaygil’in, olay öncesi kalp krizi geçirmiş olabileceği belirtildi.

Kaza sonrası araçta sıkışan 1956 Çubuk nüfusuna kayıtlı Orhan Günaygil, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

İŞİTME ENGELLİLER A MİLLİ TAKIMI AVRUPA ŞAMPİYONU

Beypazarı Belediyesi Gençlik ve Spor Futbol takımından Orhan AYDENİZ’inde mücadele ettiği İşitme Engelliler A Milli takımı AVRUPA ŞAMPİYONU Oldu

 

Almanya Honnever Şehrinde düzenlenen şampiyonada MİLLİ TAKIMIMIZ

 

Çeyrek finalde İRLANDA’yı 5:2

Yarı finalde İNGİLTERE’yİ 3:2

Finalde Rusyayı 4:0 yenerek şampiyon oldu.

BAŞKAN KAPLAN’DAN RAMAZAN ZİYARETİ

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan iftar saatinde Müzeyyen Sarıkaya’ya konuk olarak orucunu açtı.

Eşi ile birlikte ziyaret ettiği Müzeyyen Sarıkaya’nın evinde orucunu açan Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, daha sonra Suriyeli bir ailenin evine konuk oldu.

Beypazarı Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü görevlileri ile birlikte vatandaşların evlerine konuk olan Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, ailelerin sorunlarını dinleyerek, kendilerine yardımcı olunması konusunda talimatlar verdi.

Gazipaşa Kavşağında Trafik Kazası Meydana Geldi

Saat 23:30 sularında Gazipaşa Kavşağında meydana gelen kazada 2 araç sürücüsü ve yanındakiler yaralandı.

Alparslan Türkeş Bulvarı’ndan Hamzalar istikametine gitmekte olan 06 RUP 71 plakalı Doğan marka araçla Gazipaşa İlkokulu istikametinden kavşağa inmekte olan 06 EU 2209 plakalı Renault Megane marka araç çarpıştı. Kaza sonucu her iki araç sürücüsü yaralanırken araçlarda maddi hasar meydana geldi. Çarpışma sonrası Doğan marka aracın 41 metre sonra durabildiği dikkat çekti.

Yaralılar ilk tedavilerinin yapılması için 112 ambulanslarıyla Beypazarı Devlet Hastanesine sevk edildiler.Yaralılara acil serviste müdahaleleri an itibariyle yapılıyor.

SON DAKİKA DETAY (00:45)

Kazaya karışan, Emre Çalışkan, Nurettin Yılmaz, Gökmen Yılmaz ve Ramis Kayabaşı’nın hafif yaralı olup durumlarının iyi olduğu belirtildi.

DSC_0598

DSC_0602

DSC_0605

Yeni Beypazarı Kaymakamı Suat Seyitoğlu

Bugün Resmi Gazetede yayınlanan Mülki İdare Amirleri kararnamesi ile Kaymakam Mustafa Kaya Lüleburgaz Kaymakamlığı’na atanırken, Amasya Vali Yardımcısı olan Suat Seyitoğlu’da Beypazarı Kaymakamlığı’na atandı.

 

Beypazarı’lı Hemşehrimiz Reyhanlı Kaymakamı Yusuf Güler’de Çiğli-İzmir Kaymakamlığına atandı.


Yeni Beypazarı Kaymakamı Suat SEYİTOĞLU’nun ö
zgeçmişi 

Suat SEYİTOĞLU 1972 yılında Gaziantep’de doğdu. 1992 yılında Rize Sağlık Meslek Lisesini bitirdi. 1997 yılında Ankara Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 1992-1999 yılları arasında Sağlık Bakanlığında çalıştı. 2000 yılında Kaymakamlık sınavını kazandı. 2001 yılında Harp akademileri Komutanlığı ve 49.dönem Milli Güvenlik Akademisini bitirdi. 2002 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi ve Siyaset ana bilim dalı bölümünde Yüksek Lisans öğrenimini tamamladı. Hacettepe Üniversitesinde Sosyoloji ABD Siyaset sosyolojisi alanında Doktora çalışmalarına devam etmektedir.
Eğitim 

Ankara Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü (1997)
Harp Akademileri Komutanlığı Milli Güvenlik Akademisi (2001)
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi ve Siyaset ABD Yüksek Lisans (2002)
Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji ABD (Siyaset Sosyolojisi) Doktora Çalışmaları (Devam etmektedir) 

Deneyimler 

2000-Van Valiliği Kaymakam Adayı
2001-Kayseri Tomarza ilçesi Kaymakam Vekili
2002-Bolu Seben ilçesi Kaymakam Vekili
2003-2004-Gaziantep Nurdağı Kaymakamlığı
2004-2006-Mardin Ömerli Kaymakamlığı
2006-2010-Diyarbakır Vali Yardımcılığı
2010- Amasya Vali Yardımcılığı
Katıldığı Uluslararası Eğitimler ve Faaliyetler 

 

– 2002 yılında İngiltere’nin Sheffield Üniversitesi’nde (University of Sheffield Management School) Uluslararası Yönetimin Geliştirilmesi (Developing International Management) programını başarıyla bitirdi.
 Mart 2011’de German Marshall Fund (GMFUS) – Brussels Forum “Young Professional Summit” zirvesine Bürüksel’de katıldı.
 Haziran 2011’de Harvard Üniversitesi Kennedy School Executive programları çerçevesinde “Public Leader in Southeast Europe” (Güneydoğu Avrupa Ülkelerinde Kamu Liderliğikonusunda eğitim programına katıldı. Bu program çerçevesinde Dünyaca ünlü Harvard Üniversitesi öğretim üyelerinden iletişim teknikleri, toplum önünde konuşma teknikleri veliderlik perspektifi konularında eğitimler aldı.
– Kasım 2011’de İstanbul’da düzenlenen; UİP-ICP (Uluslararası İşbirliği Platformu – International Cooperation Platform) etkinliğinde, “Genç Liderlerin Küresel Kalkınmadaki Rolü” konulu oturumda konuşmacı olarak katılmıştır.

Üyesi Bulunduğu Uluslararası Organizasyonlar 

– 2008-TN 2020 (Transatlantic Network 2020) British Council Türkiye Üyesi
– 2008-İrlanda Global Genç Liderler Zirvesi (Belfast-Dublin)
– 2010-ABD, Chicago, Global Genç Liderler Zirvesi

Ödül
2007- Hacı Ömer Sabancı Vakfı ödülleri kapsamında Özürlü İstihdamına yönelik yapılan bir projede, Türkiye’de “ Katılımcı, Yerel Kalkınmada En İyi Örnek Ödülü” nü almıştır.
Suat SEYİTOĞLU evli olup, iki kız ve bir erkek olmak üzere 3 Çocuğu bulunmaktadır.

Fiba Tarım İftar Programı Düzenledi

Beypazarı’nın Gururu Fiba Tarım Ürünleri İftar Programı Düzenleyerek Müşterileri Çalışanları ve Beypazarı’lılarla Buluştu

 

Beypazarı Belediyesi Üyesi ve Fiba Tarım Ürünleri sahibi Hakan Ünal ve iş ortağı Mustafa Çoban davetlileri kapıda karşıladılar. Geleneksel hale gelen Fiba Tarım iftar programına katılan misafirler  ilahiler eşliğinde iftarlarını açarken semazen gösterisi de akşama renk kattı.

 

As Balıkçılık Tesisleri’nde düzenlenen davete katılanlara teşekkür eden Hakan Ünal ”ilgiden dolayı mutluluk duyduk herkesten Allah razı olsun, Ramazan ayı herkese bereket getirsin” temennilerinde bulundu.

Hemşehrimiz Gamze Çelik Üniversitede 3.lükle Mezun Oldu

Düzce Üniversitesi Akçakoca MYO Dış Ticaret Bölümü öğrencilerini mezun etti.

 

Akçakoca Meslek Yüksek Okulu Dış Ticaret Bölümünde okuyan Beypazarı’lı öğrencimiz Gamze ÇELİK bölüm 1.si olurken okul olarak da 3.lüğü elde etti.

 

Gamze Çelik’in başarısından dolayı kendisini tebrik ediyor, hayatta başarılar diliyoruz.

IMG-20150626-WA0001

IMG-20150626-WA0000

Aşağıbaşağaç Mahallesi’nde Yangın

Beypazarı Aşağıbaşağaç Mahallesi’nde tek katlı evde çıkan yangın hasara yol açtı.

 

Dün akşam saat: 19:30 sularında Hüseyin Gök’e ait olduğu belirtilen evde henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. Evde kimsenin olmadığı sırada çıkan yangına Beypazarı Belediyesi müdahale amirliği itfaiye ekipleri ve Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı müdahale etti. Ekiplerin çalışmaları sonucu söndürülen yangında ev maddi hasar gördü.