İNTERNET KAFE DERNEK VE ODA LOKALLERİ DENETLENDİ

Beypazarı Kaymakamlığı İnternet Kafe Denetim Komisyonu Tarafından Düzenli Olarak Yapılan İnternet Kafe Dernek ve Oda Lokalleri kontrolleri yapıldı.

 

5651 sayılı internet toplu kulanım sağlayıcı izin belgesi sahibi olan internet kafeler başta olmak üzere ilçemizde faaliyeti olan dernek oda ve lokallerin denetimi yapıldı.

 

İşyerlerinin fiziki yapıları olmak üzere sigara kullanımı, alkol, ruhsatlar, filtre denetimi, kameralar, sağlık, hijyen, yaş ve mali konuların kontrollerinin yapıldığı denetimlerde ilçemizdeki 6 internet kafe ile faal olan 6 dernek ve oda lokali denetime tabi tutuldu.

 

Herhangi bir cezai işlemin yapılmadığı ruhsatında küçük bir sorun olan kafenin ikaz edildiği belirtildi.

 

BEYPAZARI’NDA CİNAYET ; FAİL ARANIYOR !

Beytepe Mahallesinde ikamet eden 1935 doğumlu İ.Ç. pazartesi gününden bu yana ortalıkta görünmeyince cinayete kurban gittiği gerçeği ortaya çıktı.

 

Beytepe Sokak No:11′ de yalnız başına yaşayan İ.Ç. ortalıkta görünmeyince arkadaşları tarafından merak edildi. Evine gelen arkadaşı kapının da açılmaması üzerine polise haber verdi. Sabah saatlerinde olay yerine gelen polislerin yaptığı ilk incelemede İ.Ç’nin yaralı halde ölmüş/öldürülmüş olduğu tespit edildi.

 

Olay yeri inceleme ekibi ve savcının yaptığı inceleme sonucu İ.Ç’nin bıçaklanarak öldürüldüğü tespit edilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Maktulün otopsisi yapılması için Ankara’ya gönderildi.

 

Fail ya da faillerin yakalanması için Beypazarı Emniyet Müdürlüğü ekipleri kapsamlı bir çalışma başlattı, ilk olarak İ.Ç.’yi tanıyanların ifadelerine başvuruluyor.

 

1935 doğumlu İ.Ç.’nin emekli olduğu bal yetiştirip pazarlarda sattığı etrafında sevilen biri olduğu öğrenildi.

 

12404132_10153789422088349_2021292517_n

12434653_10153789424588349_269896033_n

10155334_10206895054388391_9072179270764044101_n

BELEDİYEDEN VATANDAŞA SOKAK HAYVANLARI İÇİN ÇAĞRI !

Beypazarı Belediye Başkanlığı kış aylarının yaklaşması nedeniyle sokak hayvanlarının vatandaşlarca gözetlenip bakılması için kampanya düzenledi.

 

Bu kampanya duyarlı Beypazarı’lı halkına diğer belediyelerin sokak hayvanları için yaptırdığı mamamatikleri hatırlattı. Vatandaşlar biz zaten elimizden geleni yaz kış yapıyoruz, belediyemiz diğer belediyelerden fakir mi ki sokaklara hayvanlar için mama yiyecekleri su içecekleri makinelerden koyamıyor? Bu konuda bir proje yapılıp maliyet ortaya koyulursa halk olarak destek vermek için  hazır olduklarını belirttiler.

 

Belediyenin Çağrısı ;

 

Kampanya kapsamında vatandaşların zorlu kış şartlarında yaşam mücadelesi veren sokak hayvanları için sokaklarına ”BİR KAP SU”,”BİR KAP YEMEK” koyarak katkı sağlaması hedefleniyor.

 

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, hem inancımız hem insani değerlerimizin gereği olan sevgiyi tüm yaşantımıza hakim kılmalıyız. Hava şartlarının kötüleşmesi ile sokakta yaşayan hayvanlar için evlerimizin işyerlerimizin civarına  su ve yiyecek bırakarak onlara olan sevgimizi göstermeliyiz. Beypazarlı hemşehrilerimi bu konuda daha duyarlı olmaya ve kampanyamıza destek vermeye davet ediyorum dedi.

 

1431144484383

atakum-da-sokak-hayvanlari-icin-mamamatik-atakum-da-sokak-hayvanlari-icin-mamamatik

mamamatik_1

sokak_hayvanlari_icin_mamamatik_h65529

1916887_1155841521110165_6730481232649719834_n

TANINMIŞ ESNAF İŞ YERİNDE ÖLÜ BULUNDU !

Rüstempaşa Mahallesi Develik Çarşısındaki iş yerinde ölü olarak bulunan Beypazarı’nın tanınmış esnaflarından Safvetlerin Ali (Ali Erçimen)’in intihar ettiği ileri sürüldü.

 

 

Saat: 15:00’da olay yerine gelen polis ekiplerinin kontrolünde savcının inceleme yaptığı, Erçimen’in cenazesinin otopsisi için Ankara’ya sevk edildiği belirtildi. Polis soruşturmasının ardından olayın netlik kazanacağı açıklandı.

 

capture-20151223-174714

12391012_1120954321268685_147866901645723769_n

12434705_10153779914938349_232346255_n

BELEDİYE’DEN YANLIŞ ANONS AÇIKLAMASI

BEYPAZARI BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPILAN YANLIŞ ANONS ÜZERİNE KAMUOYU AÇIKLAMASI YAPTI;

 

Geçtiğimiz günlerde Beypazarı Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Beypazarı Temsilcisi Muzaffer AYIK tarafından Derneğin Genel Merkezinden gelen mesaj üzerine Belediye Başkanlığımıza gelerek bir taleple bulunmuş ve alınan kayıt üzerine sehven anons yolu ile duyuru yaptırmıştır.

 

       Sizlerinde takdirleridir ki bu tür yatırım ve projelerin  aceleci ve plansızca yapılması mümkün değildir.Gerek Belediye Başkanlığımız,gerek İlçe Kaymakamlığımızca öncelikle konunun  görüşülüp plan yapılması ve bu plan dahilinde TOKİ ile irtibat kurulup İlçemizden gelecek taleplere yönelik bir Konut Projesinin yapılması daha uygun olanıdır.

 

       Kendilerine bunu anlattığımız halde halen Üyelik Aidatı adı altında 12.50 T.L.alarak TOKİ Ön Talebi topladıkları ve biraz önce bunu derhal sonlandırmalarını söylediğimizde de siz değerli hemşehrilerimize PROJEYE BELEDİYENİN EL KOYDUĞUNU söyleyerek mesnetsizce bir tavır takınmışlardır.

 

       Belediye Başkanlığımızca yapılacak ve yapılan her türlü faaliyet ve projelerden halkımız bilgilendirilmektedir ve şu an TOKİ ile yürütülen bir görüşmemiz yoktur.Tüm Halkımıza saygı ile duyurulur.

O AVCI YAKALANDI !

4915 sayılı Kara Avcılığı Kanununa aykırı olarak gerçekleştirilen ve yüreğinde tabiat sevgisi taşıyan herkesi derinden sarsan yasa dışı ava ait fotoğrafların sosyal paylaşım sitelerinde yayımlanması üzerine gerekli incelemeler Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünce yapılmış olup, gereken cezai işlem gerçekleştirildi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünce yapılan açıklama şöyle;

Yapılan incelemelerde; söz konusu yasadışı avın Muş ili Varto İlçesi Seferek geçidi mevkiinde bulunan Taşlıkaya, Çaltalı, Koçyatağı, Başkent ve Ağaçkorur köylerinin bulunduğu alanlarda yapıldığı, bu alanların 2010-2011 Merkez Av Komisyonu Kararı ile ava yasak alan olarak ilan edildiği anlaşılmıştır.

Bu olayda; çoğunluk Muş’lu olmak üzere İstanbul, Kırklareli ve Tekirdağ ilinden avcılar katılmış, 51 adet kınalı keklik, 12 adet çil keklik, 2 adet tavşan 1 adet tahtalı olmak üzere toplamda 66 av hayvanı yasa dışı olarak vurulmuştur.

Yasa dışı avı gerçekleştiren 12 fail hakkında ayrı ayrı olmak üzere toplamda 6.501 TL idari para cezası verilmiştir. Ayrıca bu faillere tabiata vermiş oldukları zarardan dolayı da müştereken ve müteselsilen olmak üzere 36.168 tazminat uygulanmıştır. Failler hakkında toplamda ise 42.669 TL cezai işlem uygulanmıştır.

BANKALAR CADDESİ TRAFİĞİ KAZALARA DAVETİYE ÇIKARTIYOR; 1 YARALI

Bankalar Caddesi trafiği kazalara davetiye çıkartmaya devam ediyor.

 

Saat: 15:10 sularında Bankalar Caddesinde (İrfan Gümüşel) meydana gelen kazada bir kişi yaralandı. Yaya olarak karşıdan karşıya geçmekte olan H.Ç adlı bayana Hanlarönü istikametine gitmekte olan 06 BB 806 plakalı hususi otomobil çarptı. Kaza sonucu bacağından yaralanan yaya H.Ç bir müddet yol kenarında bekletilirken ambulansın gelmesiyle Beypazarı Devlet Hastanesine kaldırıldı.

 

Bankalar Caddesinde sağlı sollu araçların park etmesi kazalara davetiye çıkartıyor. Araçların geliş gidişlerini fark edemeyen yayalar yola çıkınca kazalar meydana geliyor.Caddenin çevre düzenlemesi yapılmış fakat yıllarca çözüm bulunamayan yön ve  park sorunu esnafı ve vatandaşı zor durumda bırakmaya devam ediyor.

 

DSC_1426

DSC_1431

DSC_1421

DSC_1428

SENEGAL HEYETİ BEYPAZARI KAYMAKAMI SUAT SEYİTOĞLU’NU ZİYARET ETT

Senagal Guinguneo İl Konseyi Başkan’ı Pape Malick Ndour ve il heyeti ile birlikte Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer KAPLAN , İlçe Kaymakamı Suat SEYİTOĞLU’nu ziyaret ettiler.

 

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan ve Guinguneo İl Konseyi Başkan’ı Pape Malick Ndour arasında imzalanan protokol ile kardeş şehir oldular.

 

Kardeş Şehir olarak imzalanan protokolün ardından  Guinguneo İl Konseyi Başkan’ı Pape Malick Ndour ve il heyeti ile birlikte Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer KAPLAN , İlçe Kaymakamı Suat SEYİTOĞLU’nu makamında ziyaret ettiler.

 

Beypazarı ile kardeş şehir olmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Guinguneo heyeti tarihi ve turistik bir ilçe olan Beypazarı ile çeşitli alanlarda işbirliği yaparak Türkiye ve Senegal ilişkilerine de katkı sağlamak istediklerini belirttiler.

 

İlçe Kaymakamı Suat SEYİTOĞLU ‘da ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirirken kurulacak kardeşlik ilişkisinin de hem kendileri, hem de bizim için hayırlı olmasını diliyorum dedi misafir heyete teşekkür etti.

DÜNYA KALİTE ÖDÜLÜ BEYPAZARI MADEN SUYUNUN

LobinWorld tarafından gerçekleştirilen kalite bilincini geliştirmek ve markalar için geleceğin habercisi olan AR-GE’nin önemini vurgulamak amacıyla düzenlenen Dünya Kalite Zirvesi’nde Beypazarı Doğal Maden Suyu “2015 Dünya Kalite Plaketi” almaya hak kazandı.

 

LobinWorld tarafından gerçekleştirilen kalite bilincini geliştirmek ve markalar için geleceğin habercisi olan AR-GE’nin önemini vurgulamak amacıyla düzenlenen Dünya Kalite Zirvesi’nde Beypazarı Doğal Maden Suyu “2015 Dünya Kalite Plaketi” almaya hak kazandı. Her yıl dünyanın çeşitli ülkelerinden inovasyona yönelik başarıları ilke edinen kurum ve kuruluşların davet edildiği zirvede iş dünyasının önde gelen temsilcileri, dünya pazarlarında Pazar payını arttırabilmek, kalite ve inovasyon konusunda deneyimlerini paylaşmak için Tokyo’da bir araya geldi.

 

Her yıl dünyanın çeşitli ülkelerinden inovasyona yönelik başarıları ilke edinen kurum ve kuruluşların davet edildiği zirvede Beypazarı Doğal Maden Suyu adına Genel Müdür Cemil Ercan ödülü Burhan Kuzu’dan aldı.

 

Türkiye’nin yanı sıra tüm dünyadan da iş ve siyaset dünyasının geniş katılımıyla gerçekleşen konferanslarda da talepler ve beklentiler üzerine yapılan araştırmalar sonucu tesbit edilen ihtiyaçların giderilmesi için işbirliği imkanları görüşüldü.

 

4. Uluslararası Dünya Kalite Konferansı’nda, devlet ve özel sektör temsilcileri, üniversitelerden akademisyenler, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve bürokrasinin önde gelen isimleri yaptıkları konuşmalar ile imalat ve hizmet sektörünün geleceğine yönelik önemli mesajlar verdiler.

POLİS ARACINA ÇARPTI OLAY YERİNE JANDARMA GELDİ

Ankara Parkı Yanı Şok Market Önünde Meydana Gelen Kazada Minibüs Devriye Atan Polis Aracına Çarptı

 

Saat: 18:30 sularında meydana gelen trafik kazasında  Ankara Parkı yönünden gelen 38 RP 141 plakalı minibüs Şok Market istikametine gitmekte olan 06 A 60174 plakalı Polis aracına çarptı. Meydana gelen kazada bir polis memuru hafif yaralanırken tedavisi için Beypazarı Devlet Hastanesine kaldırıldı.

 

Kaza yapan polis aracının görevli olmasından dolayı olay yeri kaza raporunu Jandarma Trafik ekipleri tuttu. Minibüs sürücüsü F.T kazada yara almazken, ehliyetinin olmadığı öğrenildi.

12359286_10153647729636832_1454559060_o (1)

12359296_10153647729296832_1095823577_o (1)

12364092_10153647729096832_1770320745_o (1)