YAŞLILARA ÜCRETSİZ AKÇAKOCA TATİLİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Beypazarı Belediyesi işbirliği ile 60 yaş üstü yaşlılarımıza Akçakoca’da bir hafta ücretsiz tatil fırsatı sunuluyor.

 

Yalnız veya eşleri ile birlikte Akçakoca tatiline katılmak isteyen yaşlılarımızın 29 Şubat-31 Mart tarihleri arasında Beypazarı Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekiyor.

 

Beypazarı Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü iletişim bilgileri ;

 

Adres: Eski Hükümet caddesi Çilingirler üzeri

 

Tel: 763 09 90

SUR GÜNLÜĞÜ !

DİYARBAKIR SUR’DAKİ YİĞİTLERİMİZE SELAM GÖTÜRDÜK

Beypazarı‘ndan Diyarbakır’da görev yapan asker ve polislerimize manevi destek amacıyla yola çıktık. Esnafımızın, vatandaşlarımızın, arkadaşlarımızın destekleriyle hem alelade bişey olmasın, hem de Beypazarı‘nın gümüşü dünyaca bilinir diyerek yüzlerce gümüş cevşen hazırlattık. Esnaflarımız yine Diyarbakır’a götürülmek üzere artık Beypazarı denince ilk akla gelenlerden Beypazarı Kurusu ve havuç lokumları hazırladı, en tazelerini gönlünden koparak bize teslim ettiler. Beypazarı Belediyesi de havuç lokumu ve kurudan oluşan hediye paketleriyle destek verdi. Beypazarı Müftülüğü polis ve askere verilmek üzere özel hazırlanmış Kuran­ı Kerim’leri bize ulaştırdı. 17 Şubat Çarşamba gecesi hazırlıklarımızı yaparak, Beypazarı’ndan Diyarbakıra yaklaşık 1200 kilometre yol yaptık. Yol üzerinde mola vererek, Gaziantep Nizip’te Zeugma antik kentinde ışığa çıkan tarihi inceledik, hayran kaldık. Bir sonraki mola yerimiz Şanlıurfa oldu. PKK lıların sık sık yol kesip araçları ateşe verdiği, geçtiğimiz günlerde de aynı olayın yaşandığı Silvan dan geçtik. Yol boyunca Türk Bayraklarının asılı olduğu derme çatma karakol şeklindeki mevzileri gördük, O bayrak dalgalanıyorsa sıkıntı yoktu, hiç hız kesmedik.

SUR’DA ÇEMBER DARALIYOR

18 Şubat Perşembe günü öğleden sonra Diyarbakır’a girdik. Polis teşkilatımızın görevlendirdiği, şehit cenazelerinde de ailelerle ilgilenen bayan bir komiser (güvenlikleri dolayısı ile isimler yer almayacaktır, fotoğraflar da aynı sebeple mozaiklenmiştir) şehre girişte tüm samimiyeti ve içtenliğiyle bizi karşılayarak, polis evine kadar bir araçla eşlik etti. Diyarbakır il Emniyet Müdürlüğü içerisindeki polis evinde bir süre dinlenip sohbet ettik. Bu sırada görevden gelen ve göreve gidecek özel harekatçılara kuru lokum ve cevşenleri hediye ettik. Ardından yine bizi bekleyen Beypazarılı bir subay, Polis evine gelerek bizi aldı. Aracımızı kendisine teslim ederek Diyarbakır sokaklarını gezmeye başladık. Birçok sokak girişi kapatılmıştı. Diyarbakır aslında yurdun her köşesi gibi güzel bir il, terör belasına gelişemeyen, yıkılan, yakılan bir il. Sur’a giderek 16 kalenin bulunduğu, 5.5 km uzunluğunda, 7­8 metre yükseliğinde Çin seddinden sonraki en büyük surları gördük. İlçenin ismi de burdan geliyor.Sura giriş ve çıkışlar tamamen kapalı ve sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Giderek daralan çember içerisinde 50 metreye kadar sıcak çatışmalar yaşanıyor. 6 Mahallede barikat ve bpmbalı tuzakların %95 i kaldırıldı. Tarihi dört ayaklı minarenin sağında ve solunda kilise ve tarihi yapılarda gizlenen PKK’lılarla çatışmalar göğüs göğüse gerçekleşiyor. Operasyonlarda çekirdek kadro olarak anılan ve operasyonları yöneten Pkk nın dağ kadrosuna ulaşıldı. Bir albay “biz bu binadayız, onlar da karşı binamızdalar” diyerek mesafenin yakınlığından bahsediyor. Bizimle ilgilenen komutanımız “1 veya 2 haftaya Sur temizlenecek, Sur biter, Bağlar başlar. Terörle mücadelede izlenecek yol aslında bu değil, her gün şehidimiz var” diyor. Her akşam saat 7 de terör yandaşlarının artık yüzleri açık şekilde sokaklara döküldüğünü protesto yürüyüşleri yaptığını öğrendik, yine bir yürüyüş başlamış rojova ile ilgili sloganlar atılıyordu. Emniyet güçlerinin eli silahlı kişileri görse bile kendilerine ateş açılmadıkça müdahele edemediklerini öğrendik. Çünkü sadece Sur’da sokağa çıkma yasağı vardı ve vur emri Sur için geçerliydi. İşlek caddelerde motosikletli polisleri gördük, kendilerine Beypazarı halkının selamlarını iletip cevşenlerini verdik. Kuru ve havuç lokumu ikram ettik.Çok mutlu oldular soranlara selamlarını ilettiler. Açık hedef halindeydiler. Çünkü halk ve teröristi ayırmak zor. Allah yardımcınız olsun demekten başka yapacak bir şey yoktu.

ÖZEL BİRLİKLERİN KALDIĞI 7.KOLORDU KOMUTANLIĞI TOPLAMA MERKEZİNİ ZİYARET ETTİK

Nallıhan’lı şehidimiz Barış Akın’ın da görevdeyken kaldığı koğuşun bulunduğu, 7.Kolordu Komutanlığı bünyesindeki kabul toplama merkezine geçtik. Diyarbakır’dan doğuya giden bütün askerlerin ilk olarak toplandığı, çatışmalarda görev alan asker ve özel kuvvetlerin bulunduğu bu merkezde 4000 askerin bulunduğunu öğrendik. Özel izinle ve subay nezaretinde yaptığımız ziyarette, tankçılar, bordo bereliler, özel harekatçılar ve korucuların kaldığı koğuşları, gazinoyu, Sur’daki çatışmalardan dönmüş dinlenmekte olan askerlerimizle bir araya geldik. Koruyucu cevşenleri, havuç lokumlarını ve kuruları dağıttık.Komutanımız girdiğimiz bir koğuşta kısa bir süre önce şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Barış Akın’dan bahsetti. “Bu koğuştaydı, civan gibiydi, çok iyiydi, çök üzüldük” dedi. Koğuşlarda yurdun dört bir yanından gelen, ev hanımlarının, asker eşlerinin hazırladığı yiyecekler, bol kumanya ve vatandaşlarımızın kasa kasa gönderdiği meyveler vardı. Görevden yordun argın gelip dinlenen askerlerimize de hediyelerini verip selamları ilettik. Hatıra fotoğrafları çektirdik. Hergün ölümle burun buruna olan, aralarından şehit veren yüzler tebessüm etti. Duygulu anlar yaşandı. Beypazarı İlçe Müftülüğü’nün asker ve polis için özel hazırlattığı Kuran­ı Kerim’lerden birini burada bizi konuk eden Albayımıza teslim ederek selamlarını ilettik. Kuran­ı Kerim’in 7.Kolordu KTM sinde mescide konulacağını ifade etti. Götürdüğümüz havuç lokumu ve kuruları ise eşit şekilde birliklere dağıtılacağını belirtti.

DSC_0615

SABAHA KARŞI ÇATIŞMA BAŞLADI, 12 ÖZEL HAREKATÇI ÇÖKEN BİNADA KALDI

Kalacağımız misafirhaneye yerleştik, gece bir yanda düğün bir yanda silah sesleri vardı.Sabaha karşı 05:30 civarı şiddetli çatışma seslerine yataktan kalktık. Muammer Daşdelen ve Seyit Çakır ayrı bir oda da Sur tarafına cepheli, ben ve Şenol Ünlü bağlar tarafında cepheli ayrı bir odadaydık. Sesler giderek şiddetlendi yaklaşık yarım saat, bir saat kadar sürdü. İki ayrı şiddetli patlama sesi geldi. Muhtemelen bu patlamalardan birinde çöken bir binada 9 askerimiz kaldı. 6 sı yaralı kurtarılırken 3 Jandarma Özel Harekat mensubu askerimiz de 05:45 te şehit oldu. Kurtarma çalışmalarındaki askerlerimize de kalleşçe saldırıldığını öğrendik. Zaten söylenen “Biz kendimizi savunuruz, bir şey olmaz, ama kalleşçe saldırıyorlar” sözleriydi.

DSC_0671

DSC_0693

DSC_0704

DSC_0706

LİCE’DE ASKERİ ARACA DÜZENLENEN BOMBALI SALDIRIDA ŞEHİT DÜŞEN ASKERLERİMİZ İÇİN DÜZENLENEN TÖRENE KATILDIK

Diyarbakır­Bingöl karayolunun Lice Mermer bucağı mevkiinde 18 Şubat Perşembe günü saat 09.40 sıralarında askeri bir konvoyun geçişi sırasında, karayoluna döşenen güçlendirilmiş tam 1 ton patlayıcı uzaktan kumandayla patlatılmış, 6 askerimiz olay yerinde şehit düşmüş, bir askerimiz de ağır yaralanmıştı. Jandarma Astsubay Çavuş Halit Zilani, erler Mustafa Nerkis, Fatih Yeniay, Kadir Görgülü, Recep Bodur ve Mustafa Bilgin için Diyarbakır Asker Hastanesi’nde düzenlenen törene katıldık. Şehitlerimizin aileleri perişan durumdaydı. Silah arkadaşlarından bazıları hemen önümüzdeydi ve bayrağa sarılı tabutların getirilişi sırasında göz yaşlarıyla yere çöktüler. Tören sırasında hala silah ve patlama sesleri duyuluyordu. Törenin ardından Beypazarı’ndan genç bir Uzman Çavuş bizleri tanıyarak yanımıza geldi. Görevi dolayısı ile ayrılması gereken ve bizimde tanıdığımız hemşehrimizle kısa bir süre sohbet ettik.

DSC_0629

DSC_0656

DSC_0637

DSC_0653

DSC_0664

DSC_0659

SUR’DA GÖREV YAPAN PERSONELE HEDİYELERİNİ VERDİK

Tören sonrası Sur’a girerek görev yapan terörle mücadele ve özel harekatçılara ikramlar ve cevşenlerini verdik. Uzun süre kaldığımız bölgede, çatışmaların yaşandığı alandan hızla gelen zırhlı araçlar, girip çıkan ambulanslar göze çarptı. A haber canlı yayına bağlanarak Beypazarı ve Beypazarı Turizm Derneği olarak yaptığımız çalışmadan bahsetti. Ziyaretimizle ilgili TRT de röportaj ve çekimler yaptı. Diyarbakır sokaklarında cadde üstünde ağaçların diplerini kazan belediye işçileri gözüme çarptı. Beyaz taşlar dolduruldu ağaç diplerine, bence bu taşların asker ve polise atılacak olması muhtemel. Sur’da emanetleri teslim etmemizin ardından Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü’ne geçtik. Emniyet Müdürü Adnan Taşdan ile randevumuz vardı ancak kendisinin şehit cenazeleri dolayısı ile meşgul olmasından dolayı, Emniyet Müdür Yardımcısı Samet Tamer Yerlikaya’yı makamında ziyaret ettik. Beypazarı ilçe Müftülüğü’nün kendileri için hazırlattığı Kuran­ı Kerim’i kendisine teslim ederek selamlarını ilettik. Yerlikaya ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek tüm Beypazarı halkına duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti. 3 gün süren ziyaretimiz sırasında hiçbir şeyin televizyonlarda göründüğü gibi olmadığını anladık. 2500 kilometreye yakın yol gidip geldik, yol boyunca sıkı güvenlik tedbirleri alınmış, otobüsler, bagajlar ve araçlarda aramaların yapıldığını gördük. Bu noktalarda da ikramlar ve cevşenleri polis ve jandarma ekiplerine hediye ettik.

DSC_0716

capture-20160222-171858

Desteklerinden dolayı ;

Beypazarı Müftülüğü

Beypazarı Maden Suyu Niyazi Ercan

Başkent Gümüş Servet Keleşoğlu

Fiba Tarım

Hakan Ünal

Beytaş Özcan Sözütok

Bakpiliç A.Ş

CHP İlçe Başkanlığı Ali Uysal

Hasan Özdemir

Beypazarı Osmanlı Ocakları Ali Hancıoğlu

Terminal Büfe Fatih Tüzün

Beypazarı Ticaret Odası

Beypazarı Nakliyeciler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Adem Çelik ve Yönetimi

Model Güvenlik Sistemleri Muhammed Büyükgedik

Ayakkabı Dünyası Mehmet Akbacakoğlu

Soycanoğlu Petrol Gültekin Soycan

Akbay Kuyumculuk İsmail Akbay

1 Numara Pastaneleri Adnan Dağlıoğlu

Köroğlu Lokantası

Karadeniz Lokantası

Dünya Kahveleri Halis Demir

Özlem Şekerleme

Bulduk Şekerleme

Cihan Kuru

Arabul Kuru

Tadım Kuru

Yöremiz Kuru

Beypazari Belediyesi

ve emeği geçen tüm herkese teşekkür ederiz.

Haber- Fotoğraf: Kaya Güneş – Seyit Çakır

GAZİPAŞA KAVŞAĞINDA TRAFİK KAZASI; YAYA AĞIR YARALANDI

Beypazarı Gazipaşa Kavşağı’nda karşıdan karşıya geçen vatandaşa araba çarptı

Beypazarı’nda bu güne kadar birçok ölümlü ve yaralamalı kazanın meydana geldiği Gazipaşa kavşağında meydana gelen trafik kazasında bir kişi ağır yaralandı.

 

Saat 11:30 sularında Mehmet Artan yönetimindeki 06 ZZM 28 Plakalı araç, karşıdan karşıya geçmeye çalışan 80 yaşındaki Hasan Karabakkal’a çarptı. Ağır yaralanan Üreğil Mahalesi nüfusuna kayıtlı Hasan Karabakkal olay yerinde yapılan ilk müdahelenin ardından Beypazarı Devlet Hastanesi acil servisine kaldırıldı.

 

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

DSC_0449

DSC_0444

DSC_0455

DSC_0452

DSC_0457

DSC_0474

ASKER VE POLİSE BEYPAZARI ESNAFINDAN GÜMÜŞ CEVŞEN

Beypazarı Turizm Derneği, Beypazarı gümüşçülerinin hazırladığı yüzlerce gümüş Cevşeni oluşturulacak bir heyetle Diyarbakır Sur’a giderek, güvenlik güçlerine teslim edecek.

 

Beypazarlı esnafların verdiği destekle yüzlerce gümüş cevşen hazırlattıklarını ifade eden Beypazarı Turizm Derneği Başkanı Muammer Daşdelen “Güneydoğuda görev yapan asker ve polisimiz zor şartlar altında vatan mücadelesi veriyor. Bizler de onlara manevi destek vermek amacıyla gümüş ustalarımıza hazırlattığımız cevşenleri bizzat Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ve 7.Kolordu komutanlığına teslim edeceğiz. Beypazarı Gümüş ustalarımıza ve kampanyamıza destek olan tüm esnafımıza teşekkür ediyorum. Gönül isterdi ki tüm askerlerimize bu cevşenlerden dağıtalım.Dualarımız onlarla.Beypazarı Müftülüğümüz de 2 adet Kuran­ı Kerim i biri emniyet müdürlüğüne diğeri ise 7.kolordu komutanlığına verilmek üzere bizlere teslim etti” dedi.

 

12714118_10153791385731832_1376663711_n

12721786_10153791385786832_1861030071_n

ENGELİLER HAFTASI RESİM YARIŞMASI YAPILACAK

Beypazarı Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından 2012 yılından itibaren 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısı ile toplumsal bilinci artırmaya yönelik olarak resim yarışması yapılmaktadır.

Resim yarışmasındaki amaç öğrencileri, öğretmenleri  öğrenci ailelerini dolayısı ile toplumu engellilerin sorunlarına, yaşadıklarına yoğunlaştırarak onların hayatlarını kolaylaştırmaya çalışılmaktadır.

Bu amaçla 2012,2013 ve 2014 yıllarında resim yarışması Beypazarı İlçesinde, 2015 yılında ise Beypazarı, Ayaş ve Güdül İlçelerinde eğitimlerini sürdüren ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında gerçekleştirilmiştir.

Yarışmada dereceye giren öğrencilerin resimlerinden oluşan katologla 2016 yılına ait masa takvimi bastırılmış ve belirtilen ilçelerdeki kamu kurum ve kuruluşları ile velilere dağıtımı yapılmıştır.

2016 yılında ise amacımız Engelliler Haftası Resim Yarışmasını tüm Ankara genelinde gerçekleştirerek 959.000 öğrenciye, 63.000 öğretmene ve eğitim sistemine dahil velilerle birlikte yaklaşık 2,5-3 milyon civarında insana ulaşılması hedeflenmektedir.

Yine yarışmada dereceye giren resimlerden oluşan katologla 2017 yılına ait masa takvimi basımı planlanmaktadır.

BEYPAZARI REHBERLİK VE ARAŞTIRMA MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ

10-16 MAYIS ENGELLİLER HAFTASI RESİM YARIŞMASI TEKNİK ŞARTNAMESİ

–          Yarışma 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısı ile düzenlenmektedir.

–    Resim yarışması özel ve resmi ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik olarak düzenlenmiştir.

–          Resim yarışması Ankara İli ile sınırlıdır.

–          İstekli öğrenciler yarışmaya bir resim ile katılabileceklerdir.

–          Merkezimiz tarafından daha önce düzenlenen Engelliler Haftası Resim Yarışmasında ödül alan resimler yarışmaya katılamayacaklardır.

–          Her çeşit boya kullanımı serbesttir.

–          Resim boyutları ilkokul öğrencileri için 25×35 cm, ortaokul ve lise öğrencileri için 35×50 cm olacaktır. Resimler ilkokul öğrencileri için 30×40 cm, ortaokul ve lise öğrencileri için 40×55 cm boyutlarında siyah mukavva karton üzerine yapıştırılacaktır.

–          Resim yarışmasına katılacak resimler İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri aracılığı ile gönderilecektir.

–          Dereceye giren resimler Beypazarı Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü’nün yayınlarında eser sahibi öğrencinin adı-soyadı belirtilerek kullanılabilecektir.

–          Dereceye giren resimler Beypazarı Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü’nün resmi web sayfasında duyurulacak olup, resimler yayınlanacaktır.

–          Yarışmaya katılacak olan resimler İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde kurulan resim komisyonlarında değerlendirilerek her okul düzeyinde dereceye giren birinci, ikinci, üçüncü ve mansiyon derecesindeki resimler(toplam 12 resim) en geç 22 Nisan 2016 Cuma günü mesai bitimine kadar Beypazarı Rehberlik ve Araştırma Merkezinde olacak şekilde gönderilecektir.

–          Resmin arkasında aşağıdaki bilgiler formata uygun olarak yer alacaktır.

Öğrencinin

Adı-Soyadı

Okulu-Sınıfı

İlçesi

Değerlendirme Komisyonu ve Değerlendirme :  Üyeler daha sonra belirlenecek olup, komisyonla bir rehber öğretmen, bir özel eğitim öğretmeni ve üç resim öğretmeni bulanacaktır. Değerlendirme komisyon üyeleri tarafından resimlere puan verilerek puan üstünlüğüne göre derecelendirme yapılacaktır. Dereceye giren resimler Beypazarı Rehberlik ve Araştırma Merkezi web sayfasından duyurulacaktır. Her okul kademesi düzeyinde derecelendirme yapılacak olup, toplam 12 öğrenci dereceye girecektir.

Değerlendirme Tarihi-Saati : 29 Nisan  2016 Cuma 13.30-17.00 saatleri arasında

Ödüllerin Teslim Programı  : 10-16 Mayıs 2016 tarihleri arasında belirlenip duyurusu yapılacak  olan bir gün

Ödüller                                  : Birinci gelen resimlere dizüstü bilgisayar,

                                                 İkinci gelen resimlere tablet bilgisayar

                                             Üçüncü gelen resimlere ve mansiyon sahiplerine fotoğraf makinası ve plaket verilecektir.

–          Gerekli şartları taşımayan resimler değerlendirmeye alınmayacaktır.

–          Yarışmaya katılan resim sahipleri bu şartları kabul etmiş sayılmaktadır.

beypazarı afiş yeni 2016 son (Custom)

HIRSIZLAR KARAŞARLILARI CANINDAN BEZDİRDİ

Karaşar ve Saray ve Civar  Mahallelerde Meydana Gelen Hırsızlık Olaylarının Ardı Arkası Kesilmiyor, Vatandaş Canından Bezdi !

 

Karaşar’da geçtiğimiz günlerde meydana gelen hırsızlık olayında birçok eve girildiği, evlerden televizyonlar, elektronik eşyalar, kesim motorları gibi eşyaların yanı sıra tereyağ, kavurma, konserve gibi gıdaların bile çalındığı ifade ediliyor.

 

 

Beypazarı Karaşar Mahallesi’nde sık sık yaşanan hırsızlık olaylarına her geçen gün yenileri ekleniyor. Mahalle statüsüne geçtiklerinden bu yana sahipsiz kaldıklarını ifade eden Karaşar halkı, “Ulaşım sıkıntımız büyük, bunun yanı sıra da hırsızlık olayları ile baş edemez hale geldik. Geçtiğimiz günlerde yine dışarda olan vatandaşlarımızın evlerine girildi.

 

 

Tek geçim kaynağımız hayvancılık ve hayvanlarımız çalınmaya başladı. Bir ineğimiz, danamız çalındığında emeklerimiz heba oluyor. Hırsızlar yakalan sa da biz kaybımızla kalıyoruz. Jandarma karakolumuz varken bu tür olaylara cesaret edilemiyordu. Biz kendimizi güvende hissetmiyoruz. Hemen yanı başımızda Köseler ve Saray Mahalleleri de aynı sıkıntıları yaşıyor” diyor.

 

OTOMOBİLLE SÜRÜSÜNÜ TAKİP EDİYOR !

 

Bu görüntü Karaşarlı mal sahiplerinin derdini çok güzel özetliyor. Ender görebileceğimiz bu fotoğrafta sürü sahibi otomobil içerisinde yayılan hayvanlarının güvenliğini sağlıyor.

 

DSC_0376

Hayvancılıkla uğraşan mahalle halkı ” Önceden hayvanlarımızı rahatça araziye salıyorduk. Başında durmamız bile gerekmiyordu. Ama şimdi başlarından ayrılamıyoruz. Kazancımız sınırlı çoban tutacak durumda değiliz. Karakol gitti perişan olduk. Böyle giderse biz bu işi yürütemeyeceğiz.” diyor.

DSC_0325

DSC_0359

DSC_0365

DSC_0370

ANKARA HİKİNG GRUBU BEYPAZARI’NDA YÜRÜDÜ

Ankara Hiking Doğa Sporları Grubu Beypazarı’nda Sabakoz Vadisi ve Sopçalan Köyünde Hafta Sonu Yürüyüşü Gerçekleştirdi

 

İnözü Vadisi Selçuklu kümbeti yanından yürüyüşe başlayan grup yaklaşık 12 km. yol katetti.

 

Taş döşeli yol kalıntılarını takip ederek Sopçalan köyünün yanından geçerek öğle molası vererek göle ulaşan yürüyüşçüler dinlenme sonrası biraz tırmanış yaparak Sabakoz vadisine iniş yaptılar.

 

12717297_10153993274158291_7843499465977451607_n

 

 

Sabakoz vadisinde çay molası veren  grup doğal güzellikleri fotoğrafladı. Daha sonra Beypazarı çarşısına inerek yöresel ürün ve hediyelik eşya satın aldı.

 

Ankara Hiking Doğa Sporları Kurucusu Nedim Yılmaz, Beypazarı’na periyodik zamanlarda geldiklerini, Beypazarı doğasını sevdiklerini,  parkurların yürüyüş için uygun olduğunu belirtti. Havanın da güzel olması  bir bahar yürüyüşü keyfini verdiğini söyledi.

 

12645045_10153993273998291_6537297947262662676_n

12670330_10153993274518291_2731765668699665441_n

 

12705780_953568634692394_5280219409014540584_n

12651211_10153993274398291_5192566506400057411_n

BEYPAZARI BASIN BİRLİĞİ KURULDU

Beypazarı’nda çeşitli basın mecralarında faaliyet gösteren basın mensupları dün akşam düzenledikleri toplantı ile birleşme kararı aldı.

Beypazarı’nda 7 yıldan bu yana haberin anında vatandaşlara duyurulmasında önemli rol oynayan internet sitelerinin imtiyaz sahipleri ve ilçenin tek yerel gazetesi Beypazarı Haber Gazetesi, dün akşam gerçekleştirilen toplantı da, birlik kararı aldı.

Tamamen kendi imkanlarıyla desteksiz olarak birçok önemli gelişmeyi ilçe halkına anlık duyuran Beypazarı basını, Beypazarı Basın Birliği adı altında haklarının savunulması, güçlenerek büyüme ve reklam, ilan, özel haber gibi ücretli yayınlarda ilçenin tamamına daha etkili ulaşarak maddi imkanların iyileştirilmesi amacıyla ortak karar alınacak bir platform oluşturdu.

Toplantıya Beypazarı Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Murat Yüksel, Beypazarı Gündem İmtiyaz Sahibi Mehmet Ayık, Doğan Haber Ajansı Beypazarı Temsilcisi Kemal Çelen, Beypazarı Postası İmtiyaz Sahibi Muammer Daşdelen, Star Fm Haber İmtiyaz Sahibi Fatma Aydoğan, Beypazarı Son Dakika İmtiyaz Sahibi Seyit Çakır, Beypazarı Yaşam İmtiyaz Sahibi Özgür Kağan Tot, Beypazarı Güncel İmtiyaz Sahibi Gülay Diril adına Editör Cemil Kızmaz, Beypazarı Haber Tv İmtiyaz Sahibi ve İhlas Haber Ajansı Beypazarı Temsilcisi Kaya Güneş katıldılar.Gazeteci Kemal Çelen dışında, diğer katılımcılar birlik üyeliğini kabul etti.

BAŞKAN MEHMET AYIK SEÇİLDİ

Sorunların görüşüldüğü ve oluşum hakkında bilgi alışverişinin yapıldığı toplantı da oy birliği ile Mehmet Ayık başkan seçilirken, Beypazarı Basın Birliği üyesi siteler adına reklam ve ilan alımında ise Fatma Aydoğan’a yetki verildi.

REKLAM VE İLANLAR DAHA ETKİLİ DAHA GÜÇLÜ

Beypazarı’nda etkinlik, açılış, reklam ve ilanlarda vatandaşlara ulaşmakta sıkıntı yaşadıklarını sık sık ifade eden vatandaşlar, billboardlara alternatif olarak Beypazarı Basın Birliği üyesi sitelerden herhangi birine reklam veya ilan verdiğinde, birlik üyelerine ait tüm haber sitelerinde ve yerel gazetede aynı şekilde yer alacak. Birlik üyesi basın kuruluşları sosyal medyada sayısı onbinleri geçen takipçisiyle Beypazarı ve bölgenin tamamına ulaşıyor.

capture-20160208-151517

HIRSIZLAR YİNE İŞ BAŞINDA !

Beypazarı’nda dün gece meydana gelen olayında hırsızlar 2 iş yerine girdi

 

Edinilen bilgilere göre, gece saatlerinde Ayvaşık Mahallesi’nde bulunan bir iş yeri ve Rüstempaşa Mahallesi’nde bulunan Halkevi’ne giren hırsız ya da hırsızlar  buradan aldıkları para ve malzemeler ile kayıplara karıştı.

 

Beypazarı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattığı öğrenilirken çalınan mal ve paranın tutarı belirtilmedi.

FİBA TARIM BAŞARILI KARDELEN ÖĞRENCİLERİNİ ÖDÜLLENDİRDİ

Beypazarı Kardelen Özel Eğitim  Öğrencilerinin Başarısı Fiba Tarım Ürünleri Tarafından Ödüllendirildi

 

Bugün Kardelen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Okulunda gerçekleşen etkinlik çerçevesinde Fiba Tarım Ürünleri sahiplerinden Hakan Ünal ve Mustafa Çoban başarılı öğrencileri ödüllendirdi.

 

Beypazarı Kardelen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Danışmanlık okulu Genel Müdürü Ali Pekmezcioğlu, Yönetim Kurulu Üyelerinden Murat Pekmezcioğlu, Derya İlbaş ve öğrenci velilerinin katıldığı programda öğrencilere başarı belgeleri ile birlikte hediyeleri takdim edildi.

 

Fiba Tarım Ürünleri şirket sahibi Hakan Ünal eğitimde gösterdikleri başarıdan dolayı öğrencileri ve okul yönetimini kutlayarak başarılı öğrencilere belgelerini ve hediyelerini sundu.

DSC_0219

DSC_0228

DSC_0246

DSC_0257

DSC_0275