AKROPOL TERMAL ŞEHİR ATAĞA KALKIYOR

Beypazarı’nın en önemli turizm hamlelerinden Akropol Termal Şehir, bugün itibarı ile projenin kısa sürede bitirilmesi, Uluslararası bir fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi ve dünyanın en büyük aqua parkının yapımı için de start veriyor.

 

Beypazarı’nda Türkiye ve Avrupa’nın en büyük termal şehir projesi olan ve 1.350.000 m2 (1.350 dönüm) alan üzerine kurulan Akropol Termal Şehir’de, Beypazarı’nda faaliyet gösteren basın mensuplarına yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

 

Akropol Termal Şehir İcra Kurulu Başkanı Mehmet Ali Gülleb, Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Kuru ve Genel Müdür Fatma Keskin Beypazarı’nda faaliyet gösteren basın mensupları ile bir araya gelerek bilgilendirme toplantısı yaptılar.

 

Beypazarı’na bu güne kadar tam 1 Milyon kayıtlı ziyaretçi getirdiklerini belirten yetkililer, “Akropol Türkiye ve Beypazarı’na değer katmıştır. Bu işe başlarken hayal ürünü denmişti. Tüm malvarlığımızı koyup eksi 20 trilyonla bu projeyi hayata geçirdik. Kamuoyunda yanlış aktarılan ve kulaktan kulağa yayılan asılsız söylemler var. Şu anda faal olan devre mülk sayımız 19.000 dir. Tamamlanmayan devre mülkün tapusu olmaz, inşaat biter tapu verilir. 8000 tapumuz hazır olup, hak sahiplerine bilgi verilmiştir. Projemiz tamamlandığında dönüşümlü olarak aylık 80.000 kişi burada konaklayacak ve Beypazarı’nı gezecek. Su sıkıntımız olduğu söyleniyor,  Nom İnşaat olarak 50+10+10 yıl olmak üzere, Oğuzkent’ten Sarıyar Barajı’na kadar 140 Milyon Metrekare alanda yeraltı su kaynakları arama, işletme ve kullanma hakkına sahibiz. Şu an 8 kuyumuzdan saniyede 220 litre kullanılabilir su elde ediyoruz ve ihtiyaç durumunda hazırda 23 kuyumuz daha mevcut.

 

Akropol Termal’in maddi sıkıntıları olduğu söyleniyor. Günümüzde en büyük holdingler dahi sıkıntıda, tüm sektörlerde bu sıkıntılar mevcut. Biz bu sıkıntıları aştık ve önümüze bakıyoruz. Bugün atacağımız yeni adımlarla projemizin tamamını kısa sürede bitirmek için kolları sıvıyor, bunun yanı sıra Beypazarı’na artı değerler katmaya devam ediyoruz. Uluslararası bir fizik tedavi hastanesi ve dünyanın en büyük aqua parkını inşa edeceğiz” dediler.

 

Beypazarı ve Akropol Termal şehir arası dolmuş seferlerinin de olduğunu belirten yetkililer, Beypazarı halkının da tesisleri gezip, bizzat bilgi alabileceklerini ifade ettiler. Havuza günübirlik gelen bir ailenin sadece havuzlardan değil, hamam ve saunadan da ekstra ücret ödemeden faydalanabildikleri belirtildi.

DSC_0117

DSC_1080

DSC_1086

DSC_1095

 

 

BEYPAZARI’LI ŞEHİT MUHAMMED YILMAZ SAMSUN’DA TOPRAĞA VERİLECEK

Beypazarı Nüfusuna Kayıtlı Jandarma Uzman Onbaşı Muhammed Yılmaz (24) Nusaybinde  Şehit Düştü

 

Sokağa çıkma yasağının sürdüğü Nusaybin’de, güvenlik güçlerinin arama faaliyeti yaptığı bir binada, teröristler tarafından tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Muhammed Yılmaz (24) için uğurlama töreni düzenlendi.

 

Mardin 70’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Selen Kışlası’nda düzenlenen törenin ardından askeri uçakla Merzifon Havaalanı’na, buradan da karayoluyla Samsun’a getirilerek ikindi namazından sonra Havza ilçesinde toprağa verileceği belirtildi.

 

Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet unsurlarınca Mardin’in Nusaybin ilçesinde bölücü terör örgütüne yönelik operasyonda, teröristlerce kullanılan bir binadaki arama sırasında, bölücü terör örgütü mensuplarının tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 1 asker şehit olmuş, 6 asker yaralanmıştı.

 

Beypazarı nüfusuna kayıtlı olan Şehit Yılmaz’ın babası Mecit ile annesi Zeliha Yılmaz’ın Ankara’da ikamet ettiği öğrenildi. Bekar olan şehidin, geçen hafta izinli olarak gittiği Ankara’da ailesini ziyaret ettiği ve 24 Nisan Pazar günü yeniden Mardin’deki görevine döndüğü öğrenildi.

 

Yılmaz’ın naaşı bugün Merzifon Havaalanından alındıktan sonra ikindi namazına müteakip düzenlenecek cenaze töreninin ardından Samsun’un Havza ilçesinin Aslançayır mahallesinde toprağa verilecek.

 

TÖRENE KATILAN ŞEHİDİN ANNESİ, BABASI VE KARDEŞLERİ, TABUTA SARILARAK GÖZYAŞI DÖKTÜ. (MEHMET SALİH KESKİN/MARDİN-İHA)

MARDİN’İN NUSAYBİN İLÇESİNDE ŞEHİT DÜŞEN JANDARMA UZMAN ONBAŞI MUHAMMED YILMAZ’IN NAAŞI, MEMLEKETİNE GÖNDERİLDİ. (MEHMET SALİH KESKİN/MARDİN-İHA)

samsuna-uc-gunde-ikinci-sehit-acisi-dustu-sehit-muhammet-yilmaz-acisi-havzada

uzman_onbasi_muhammed_yilmaz_sehit_oldu_h1353

SABAKOZ; KELEBEKLER VADİSİ 205. TABİAT PARKI OLARAK TESCİLLENDİ

Beypazarı İnözü Vadisi’ne Uzantılı Sabakoz Vadisi (Kelebekler Vadisi) 205. Tabiat Parkı Olarak Tescillendi

 

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü, Ankara Beypazarı’nda ilan ettiği Kelebekler Vadisi Tabiat Parkı ile korunan alanlara yeni bir halka daha ekledi.

 

Ankara’nın Beypazarı ilçesine 5 km mesafede yer alan ve önemli kelebek türleri ile aynı zamanda karaleylek ve bıyıklı doğan sayesinde önemli kuş alanı statüsüne sahip olan Kelebekler Vadisi, Türkiye’nin 205’inci tabiat parkı olarak tescillendi.

 

1.770 dekar alana sahip olan Kelebekler Vadisi bilimsel açıdan örnek teşkil edecek ve ekosistem açısından oldukça zengin özellikleri bünyesinde barındırıyor. Ankara’nın 9. tabiat parkı olarak ilan edilen alanın coğrafi yapısı ve ekolojik koşulları, Avrupa’da rastlanan 4 akbaba (doğa çöpçüsü) türünün birlikte görülmesine yol açıyor.

 

TÜRKİYE’NİN 205. TABİAT PARKI ; Türkiye’nin 205, Bölge Müdürlüğünün 32, Ankara ilimizdeki 9. Tabiat Parkı olarak 01.04.2016 tarihinde ilan edildi.

 

Kelebekler Vadisi Tabiat Parkı’nın, yapısı ve konumu gereği, tabiat ve yaban hayatı fotoğrafçıları, kuş gözlemleri, günübirlik kullanımlar gibi birçok aktivitelerle gelecekte önemli bir merkez olmaya aday olacağını açıklayan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Türkiye’nin dört bir yanında şehir ormanları, tabiat parkları ve mesirelik alanlar kuruyoruz. Bakanlığımızın vazife alanındaki su kaynaklarımızı, ormanlarımızı korumak ve geliştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Vatandaşlarımız şehir ormanlarında tabiat parklarında ve mesire alanlarında yeşile olan ihtiyacını gideriyor. Ülke genelinde 204 olan tabiat parkı sayısını bu tabiat parkı ile 205’e çıkarmış olduk” dedi.

12705780_953568634692394_5280219409014540584_n

safe_image

MODEL GÜVENLİK SİSTEMLERİ BEYPAZARI’NA ŞUBE AÇTI

Ankara’da Güvenlik sistemleri faaliyetlerini sürdüren Uruş’lu hemşehrimiz Muhammed BÜYÜKGEDİK Beypazarı’na şube açarak Beypazarılı hemşehrilerine hizmet vermeye başladı. 2011 yılından beri Ankara merkezli hizmet veren Model güvenlik sistemleri yurt içinde birçok projede yer aldı.

Model Güvenlik Sistemleri Beypazarı’nda “kaliteli ürün kaliteli işçilik uygun fiyat” sloganı ve “Şimdi yaptır Hasatta öde” kampanyasıyla  ilgi çekiyor.

Ücretsiz keşif ve fiyat için; Muhammed BÜYÜKGEDİK – 0539 984 14 79

Merkez: Ali Ersoy Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Cad. No:20/B Hasköy- Ankara

Şube: Develik Sokak No:40 Beypazarı- Ankara

12931237_1695914410663132_3204581005111318753_n

13007145_141292432938719_1181843569749398587_n

13046304_1705901002997806_1905688391_n

BEYPAZARI DEVLET HASTANESİ’NDE MR SERVİSİ HİZMETE AÇILDI

Beypazarı‘nda eksikliği sebebiyle yıllardır vatandaşların Ankara’ya gidip, sonuçları da uzun süre almak için bekledikleri MR cihazı Beypazarı Devlet Hastanesi’nde düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Beypazarı Kaymakamı Suat Seyitoğlu, Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, Hastane Başhekimi Uzm.Dr.Kudret Çelik ve hastane personelinin katıldığı törende kurban kesilerek dualar edildi. Hastanenin toplantı salonunda devam eden programda Başhekim Kudret Çelik konumu gereği Bölge hastanesi gibi hizmet veren Beypazarı Devlet Hastanesi’nde bir önemli eksiği daha gidermenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek “Hastanemizde bu cihazın bulunmamasından dolayı vatandaşlarımız Ankara’ya giderek diğer hastanelerde sıra bekliyor, tetkik sonucunu da hemen alamıyorlardı. Dolayısı ile maddi kaybın yanı sıra uzun süre de zaman kaybı yaşıyorlardı. Hastanemizin MR ünitesinin kurulmasıyla bölgemizin bu konudaki mağduriyetinin giderilmesinde emeği geçen genel sekreterimiz ve başkanlarımıza, kaymakamımıza, belediye başkanımıza ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi. Beypazarı Devlet Hastanesi’nde MR çektirecek vatandaşlar artık sonuçlarını kısa sürede alabilecekler.

DSC_0391

DSC_0396

DSC_0388

DSC_0405

ÇEŞME’DE DÜZENLENEN GENÇ TURİZMCİLER YARIŞMASINDA BEYPAZARI’NA 1.LİK ÖDÜLÜ

İzmir’in Çeşme ilçesinde düzenlenen ‘Genç Turizmciler’ yarışmasında Beypazarı Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12/a sınıfı öğrencisi Selami ARSLAN alkolsüz meyve kokteyli dalında en iyi sunum ve şov kategorisinde 1. oldu.

 

21 ildeki 30 mesleki ve teknik Anadolu lisesinden Çeşme ilçesine gelen genç turizmciler, en iyi yemek, en yaratıcı yatak ve en iyi kokteyl için şölen havasında yarıştılar.

Çeşme Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ev sahipliğinde okulun bahçesinde düzenlenen etkinlik, Türkiye’nin 21 ilinden gelen 30 mesleki ve teknik Anadolu lisesinden öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Öğrenciler, güzel havanın ve müziğin de etkisiyle en iyi yemek, en yaratıcı yatak ve en iyi kokteyl yarışmalarında kıyasıya mücadele etti. Etkinliğin açılış törenine Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran, Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Vehbi Koç, Milli Eğitim Şube Müdürü Engin Özel, öğretmenler ve çok sayıda öğrencide katıldı.

FB_IMG_1460578379518IMG_5732IMG_5799FB_IMG_1460578401923

 

AHİLİK KONULU FİLM YARIŞMASI ÇEKİMLERİ BAŞLADI

Ankara Kalkınma Ajansı ve Beypazarı Belediye Başkanlığı işbirliği ile Beypazarı’nda gerçekleştirilecek “Ahilik ve Esnaf” konulu kısa film yarışması için çekimler başladı.

Ahilik konusunda Anadolunun önemli bir kültüre sahip merkezlerinden biri olan Beypazarı geçmişten günümüze yaşattığı Ahilik birikimiyle kısa filmcilere ilham kaynağı oluyor.

Ahilik ve Esnaf konusu ile düzenlenen kısa film yarışmasının startı verildi. Beypazarında farklı ekiplerin gerçekleştireceği kısa film çekimleri sonrasında önümüzdeki günlerde yapılacak gösterimlerle hazırlanan kısa filmler seyirci ile buluşacak.

Ankara Kalkınma Ajansı ve Beypazarı Belediye Başkanlığı işbirliği ile düzenlenen kısa film yarışmasına katılacak sinemacıları ve ESDER Başkanı Mahmut Çelikus’u ağırlayan Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, Beypazarının bu konuda önemli bir birikime ve kültüre sahip olduğunu belirterek, dünden bugüne taşıdığımız bu kültürü tanıtmak adına bu yarışmada hazırlanacak filmlerin ilçemizin tanıtımına önemli bir katkı sağlayacağını düşünüyorum dedi.

ADULARYA YOLUNDA TRAFİK KAZASI; 1 ÖLÜ

Adularya yolu 20. km.’de meydana gelen trafik kazasında araç sürücüsü hayatını kaybetti.

 

Adularya-Beypazarı yolunun 20. km.’sinde saat:09:30 sularında meydana gelen kazada araç sürücüsü Zafer Öztürk  olay yerinde yaşamını yitirdi.

 

Kargı Barajında çalıştığı öğrenilen Artvin doğumlu Zafer Öztürk (30) 08 AF 751 plakalı araçla Beypazarı’na seyir halindeyken aracın kontrolünü kaybederek takla attı, olay yerinde hayatını kaybeden Öztürk’ün cenazesi Beypazarı Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken jandarma ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

 

DSC_0077

DSC_0079

DSC_0072

DSC_0089

BEYPAZARI’NDA ALTERNATİF TURİZM TANITIMLARI DEVAM EDİYOR

Beypazarı’nda alternatif turizm çalışmaları kapsamında bugün tur operatörleri, turizm acenta temsilci ve termal tesisler işletme müdürlerine bilgilendirme yapıldı.

 

Beypazarı Halkevi Çay Bahçesinde yapılan kahvaltı sonrası slayt gösterisiyle Beypazarı çevresinin doğa görüntülerine yer verilerek bilgilendirme yapıldı. Turizmcilere daha sonra yapılacak olan çalışmalar hakkında Karagöl ve çevresi gezdirilerek tanıtım yapıldı.

 

Kayı Doğa Sporları Derneği Başkanı Cem Koçyiğit, Karagöl mesire alanının göl ve konaklama yerlerinin etrafının çevrilerek doğa turizmine kazandırılması yönünde girişimlerinin olduğunu belirterek, Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan’ın bu konuda desteklerini esirgemediğini ifade etti. Bölge yaz kış doğa turizmi için önemli bir alan olması birçok doğa sporunun yapılabilinir olmasına dikkat çekerek bu yönde çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

 

İnözü Vadisi Çeşmeli Bağ Tesislerinde öğle yemeğinde yöresel menü ikram edilerek Beypazarı turizm potansiyeli ele alındı. Gezi Rehberi Adem Ertürk, Beypazarı turizminin çeşitliliğinden bahsederek, ”Türkiye’de kültür turizmi paralelinde gelişme gösteren şehir turizmi  yeni yeni gelişmektedir. Özellikle bir kültür şehri olan Beypazarı artık ülkemizde yıldızı parlayan bir destinasyondur. Beypazarı binlerce yıllık bir tarihe dayanan ve eşi bulunmaz tarihi eserlere ve doğal güzelliklere ev sahipliği yapan bir şehirdir. Önemli destinasyon noktası olarak Beypazarı’nı geliştirip markalaşma yolunda gerekli adımların atılmasında üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz ve çalışacağız da” dedi.

 

DSC_0934

DSC_0008

DSC_0923

DSC_0929

DSC_0936

DSC_0966

MAHMUT BİLGİN ANISINA FUTBOL TURNUVASI DÜZENLENDİ

Beypazarı Belediye Başkanlığı Şehit Polis Memuru Mahmut Bilgin’in anısına futbol turnuvası düzenledi.

 

Şehidimizin anısını yaşatmak gençlere bu ruhu hatırlatmak ve birlik, beraberliği pekiştirmek için düzenlenen futbol turnuvasına takımlarını hazırlayan tüm vatandaşlarımız katılabilecek.

 

Bugün başlayan turnuva kayıtları 20 Nisan tarihine kadar devam edecek. Turnuvaya katılmak isteyen takımlar kayıtlarını Ankara Parkı’nda bulunan Anka spor tesislerine yaptırabilecekler.

 

Kayıt yaptırmak ve geniş bilgi almak isteyenler Hüseyin Demirezen’e 0553 569 20 29 numaralı telefondan ulaşabilir.

12999576_10209026822210452_531237924_o