BİROL KOÇAK ADAYLIK MÜRACAATINI YAPTI

Birol KOÇAK Beypazarı Ak Parti İlçe Başkanlığına adaylık için resmi müracaatını bugün yaptı.

 

Bugün Beypazarı Ak Parti İlçe Teşkilatına Birol Koçak resmi  müracaatını yaparak adaylığını açıkladı.

 

Beypazarı AK Parti ilçe teşkilatı kurulduğu günden bu yana partinin içinde çeşitli görev kademelerinde yer alan Birol Koçak toplumda sevilen genç dinamik kişiliğe sahip biri olarak dikkat çekiyor.

 

Yakın zamanda Birol Koçak’ın bir basın açıklaması yaparak kamuoyunu bilgilendireceği öğrenildi.

KAPALI PAZAR YERİNDE YANGIN!

Hacıkara Mahallesi’nde bulunan kapalı pazar yerinde yangın çıktı.

 

Saat 15:00 sularında kapalı pazar yerinde bulunan lokantanın bacasından çıktığı tahmin edilen yangın tüm pazar yeri çatısına sirayet etti.

 

İtfaiye ekiplerinin saatler süren çalışması sonucu yangın ancak saat 17:00’da kontrol altına alınabildi. Olay yerinde 5 itfaiye, su tankerleri ve iş makineleri çalıştı.Yangın esnasında esnaf. vatandaşlar ve itfaiyeciler arasında kısa süreli arbede çıktı.

 

Yangın mahalinde yapılan araştırma sonucu yangının çıkış sebebinin net olarak anlaşılacağı ifade edildi.

FETÖ OPERASYONLARI BEYPAZARI’NDA DEVAM EDİYOR

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, bir derneğin üyesi olduğu belirlenen 21 kadın gözaltına alındı.

 

Edinilen bilgiye göre, polis ekipleri, yürütülen soruşturma kapsamında, Beypazarı’ndaki bir derneğin üyesi oldukları belirlenen 21 kadını gözaltına aldı.

 

Beypazarı Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen zanlıların, ifade işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilecekleri belirtildi.

 

Soruşturma kapsamında Beypazarı’nda bulunan, örgüt içerisinde ‘Abla’ olarak adlandırılan kişiler gözaltına alındı. 18 Ağustos sabahı yapılan operasyonlar ile gözaltına alınan bazı ablaların S.D., G.S., F.G., M.B., E.G., F.Y., A.Ö., S.U., S.E, H.E., F.D., N.A., G.A., Ş.G. ve diğerlerinin sorgulamaları Beypazarı Emniyet Amirliğinde devam ediyor.

DİKKAT BEYPAZARI’NDA ELEKTRİK KESİNTİSİ !

BEYPAZARI ve ANKARA’NIN DİĞER İLÇELERİNDE ELEKTRİK KESİNTİSİ OLACAK

 

Başkent Elektrik Dağıtım AŞ. planlı bakım ve iyileştirme çalışmaları kapsamında 17 Ağustos 2016 Çarşamba günü Ankara’nın Akyurt, Altındağ, Beypazarı, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Haymana, Keçiören, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Yenimahalle  ilçelerine bağlı bazı mahalle ve sokaklarda çeşitli saatlerde elektrik kesintisi uygulanacak.

 

Beypazarı İlçesine 09:00 – 17:00 Saatleri Arasında Tesis Çalışması Nedeniyle Dibekören Mahallesi Sokak/Sokaklarına Kabaca Mahallesi Üreğil – Uruş Sokak/Sokaklarına Enerji Verilemeyecektir.

 

Beypazarı İlçesine 09:00 – 17:00 Saatleri Arasında Tesis Çalışması Nedeniyle Kırbaşı Bucak Kırşeyhler Köyü Mahallesi sokak/Sokaklarına Enerji Verilemeyecektir.

 

Belirtilen saatler dışında teknik ve idari zorunluluklardan dolayı ilan edilen enerji kesme ve enerji verme zamanlarında değişiklik olabileceği kaydedildi.

TANTİTONİ BEYPAZARI’NA ŞUBE AÇTI

Beypazarı- Mutfak eşyaları sektöründe ulusal marka olan Tantitoni’nin şubesi Rüstempaşa Mahallesi Cumhuriyet Sokakta açıldı.

 

Fonksiyonel, renkli ve eğlenceli ürünleriyle mutfakta eğlenceli bir dünya yaratmayı amaçlayan Tantitoni, Beypazarı’na mağazasını açtı. Müşterilerine her zaman çok renkli, pratik, ergonomik, modern, trendy, şık, kullanışlı ürünler sunan markanın ürünlerine artık Beypazarlılarda ulaşmış olacak.

 

Mağazadan yapılan açıklamada ürünlerde indirimli satışların başladığı ve mutfağınızın artık farklı tonlarla renkleneceği belirtildi.

 

 

Tanitoni Mağazası Rüstempaşa Mahallesi Cumhuriyet Caddesi (İmaret Mevkii-Musalla Karşısı) No: 31/F ‘de hizmetinizde.

 

 

BEYPİLİÇ’İN BEYPAZARI’NDA YENİ FABRİKA YERİ TEPKİ ÇEKİYOR

BEYPİLİÇ’İN BEYPAZARI’NDA AÇILACAK YENİ FABRİKASININ YERİ ÇEVRECİLERİN VE BEYPAZARLILARIN TEPKİSİNİ ÇEKTİ !

 

Üretim, çevreye ve insan sağlığına zarar vermezse güzeldir. Beypazarı tarihi özelliklerinin yanında insanlarının çalışkanlığı, üretkenliği ve de kanaatkarlığı ile maruftur.
Bu özelliklerinin yanında vatanperver, kul hakkına riayet ve aza kanaat getirmek gibi hasletleri de vardır.
Yıllar yılları kovalamasına rağmen Beypazarlılar bu özelliklerinden fazla bir şey kaybetmemişlerdir. Ancak her toplumda olduğu gibi Beypazarlılar arasında da biraz tamah, biraz aşırıya kaçma, hatta insan sağlığına zarar verecek türde girişimlerde bulunmak gibi muârızî durumların husule geldiği görülmektedir.
Üzülerek ifade ediyoruz ki, bu Beypazarlılara, hele hele Beypazarı esnaf ve sanatkarına, iş adamına-sanayicisine yakışmayacak bir durumla karşı karşıyadır.

 

ÜLKEMİZİN VE BEYPAZARI’NIN ‘ YÜZ AKI ‘ NA DA ZARAR VERİR

 

Ankara’dan Beypazarına giderken-tam da şehre yakın bir mesafede- ihtişamlı fabrikası ile BEYPİLİÇ’i görürüz. Senelerdir Beypazarının ekonomisine katkı sağlamış, adını Beypazarı ile tescillemiş bu fabrika yani Beypiliç yeni bir atılım yapmak üzere harekete geçmiş; yani fabrikasını yenileme ve büyütme girişiminde bulunmuştur. Ancak bu açılım ve yenilemeyi yaparken – genişlemeyi- hali hazırda mevcut olduğu yerde değil de Beypazarı ve Beypazarlı için her bakımdan felaket olarak addedebileceğimiz bir yerde Boyalı köyü mevkiini tercih etmiştir.
Bu alan o kadar enteresandır ki, Beypiliç çiftliğinin faaliyete başlaması ile birlikte; o cenahı koku saracaktır. Hatta tedbir alınmış olsa bile psikolojik olarak zihinlerde o koku yer edecektir. Özellikle Beypazarı’nın Akciğeri olan İnözü Vadisi’ nin doğal havası ve bu alanda bulunan bütün yeraltı kaynak suları ile Beypazarlı halkımızın halen içme suyu olarak kullanmakta oldukları su kaynakları fevkalade zarar görecek, sağlık açısından akla hayale gelmez durumlar zuhur edecek, buraya gelen turistler fevkalade etkilenecektir. Ayrıca tüm Türkiye’mize mal olmuş, markası ile hem Türkiye’ye hem dünyaya Beypazarı adını duyurmuş olan Dünya ve Avrupa kalite ödüllerine layık görülen Beypazarı Maden Suyu kaynaklarının da bu kirlilikten etkileneceği aşikardır.

 

BU ALANA FABRİKA KURULMASINA ASLA İZİN VERİLMEYECEKTİR

 

Bunun üzerine duyarlı Beypazarlı vatandaşlar tarafından Beypiliç’in o mevkide yeni bir fabrika kurmasının zararları göz önünde bulundurularak Beypazarı Belediyesine ihbarda bulunulmuştur. Bu bağlamda belediye tarafından gerekli araştırmalar ve teknik değerlendirmeler sonuçlanana kadar, inşaatın durdurulmasına karar verilmiştir. Bu karara rağmen, inşaat mahallinde Ankara Valiliği tarafından yapılan son denetimlerde inşaata devam edildiği üzülerek görülmüştür.
Gerçi Beypazarı Belediyesi ve Ankara Valiliği böylesine hem sağlık açısından, hem de görsel açıdan zihin bulanıklığı yaratacak bir yapılanmaya müsaade etmeyecektir. Ancak her şeye rağmen böyle bir fabrika bu yörede faaliyete geçmesi halinde Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı ve Dünya sağlık teşkilatları üretimi acilen durduracaktır.

 

BEYPAZARLI “GELECEK NESİLLERİMİZE İNTİKAL EDECEK BİR SAĞLIK SORUNU ZUHUR EDER ” DİYOR

 

Konu ile ilgili olarak görüş ve düşüncelerini aldığımız bazı Beypazarlılar asla böyle bir yapılaşmayı ve sağlık bakımından nesillere intikal edecek böyle bir üretimi kabul edemeyeceklerini ifade etmektedirler.
Bir Beypazarlının dikkat çeken şu cümlesi takdire şayandır: “ Beypiliç fabrika kuracak başka yer mi bulamamış ?.. “
Gerçekten de öyle.. Beypiliç, Beypazarlıların ana damarlarını ve hatta bütün hücrelerini etkileyeceği kanaatında olduğumuz o vadiden başka yer mi bulamadı ?
Beypiliç’in saygı değer sahiplerinin -lütfen- bu manasız ve yersiz yatırımın bir başka yere kaydırılması cihetine gitmeleri hayırlı ve yararlı olacaktır.

İNÖZÜ VADİSİ’NDE YANGIN !

Beypazarı İnözü Vadisi’nde gece saat 03:30 sularında çıkan yangın korkuttu…

İnözü Vadisi’nde Müteahhit Osman Çelik’e ait mandıranın samanlık kısmında yangın çıktı. Elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangında, çatı kısmında büyük maddi hasar meydana gelirken, 500 balya samanın yandığı öğrenildi.

Yangın dolayısı ile İnözü Vadisi’nde alevler geceyi aydınlattı.