112 ACİL SERVİS AMBULANSIYLA KEPÇE ÇARPIŞTI

Alparslan Türkeş Bulvarı üzerinden Nallıhan istikametine gitmekte olan 06 FY 5443 plakalı 112 acil servis ambulansı iş makinesi ile çarpıştı.

 

Saat 15.15 sularında Hamzalar Kavşağı’na 300 metre kala gerçekleşen trafik kazasında 112 acil servis ambulansı iş makinesinin kepçesine çarptı. Çarpmanın etkisiyle ambulansın sağ arka lastiği patlarken kaportada çökme meydana geldi. Kaza sonrası kısa süreli panik yaşayan sağlık personelinin durumunun iyi olduğu belirtildi.

 

BEYPAZARI KAYMAKAMI KADİR EKİNCİ GÖREVİNE BAŞLADI

İçişleri Bakanlığının, Mülki İdare Amirleri Atama ve Yer Değiştirmesi Kararnamesi ile İlçe Kaymakamlığına atanan Antalya ili Gazipaşa Kaymakamı Kadir EKİNCİ görevine başladı.

İçişleri Bakanlığının son kararnamesi ile İlçe Kaymakamı Suat SEYİTOĞLU Bursa İli Yenişehir İlçesine atanırken İlçe Kaymakamlığı görevine ise Antalya İli Gazipaşa İlçesi Kaymakamı Kadir EKİNCİ atanarak Beypazarı’nda görevine başladı.

 

Hayırlı olsun ziyaretlerini kabul eden Kaymakam Kadir EKİNCİ , ilçede birlik beraberlik içerisinde çalışarak en iyi hizmetin yapılması için gayret edeceklerini söyledi.

 

Yeni Beypazarı Kaymakamı Kadir EKİNCİ’nin otobiyografisi;

 

1974 yılında Yozgat ilinin Sorgun ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Sorgun’da tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden 1998 yılında mezun oldu. 1998 ­1999 yılları arasında İzmit’te askerlik görevini tamamladı. 2000 yıllında Kaymakamlık mesleğine Sivas Kaymakam adayı olarak başladı. İl stajının ardından, Hafik’te Kaymakam Refikliği stajını bitirdi Mülkiye Teftiş Stajını tamamladıktan sonra Milli Güvenlik Kurulunca düzenlenen Kamu Diplomasisi kursuna katıldı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin (ODTÜ) Yabancı Diller Yüksek Okulu tarafından düzenlenen Yabancı dil kursunun ardından; Konya (Emirgazi) ve Çankırı (Eldivan) Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. Londra’da yabancı dil eğitimini tamamlayarak yurda dönen Ekinci, 88. Dönem Kaymakamlık kursuna katıldı.

 

2004 yılında Sivas (Koyulhisar) Kaymakamlığı’nda göreve başlayan Ekinci daha sonra Sivas (Gölova) Kaymakamlığı, Sivas Vali Yardımcılığı ve Samsun (19 Mayıs) Kaymakamlığı , Gazipaşa Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. Evli ve 4 çocuk babası olan Ekinci; 01.12.2016 tarihinde Beypazarı Kaymakamlığı’na atandı.

 

NALLIHAN BELEDİYESİNDEN ÇEVRE DUYARLILIĞI

Nallıhan Belediyesi, kış şartlarında doğada yaşamlarını sürdüren kuşları beslemek için ilçenin muhtelif noktalarına yem bıraktı.

 

Kar yağışının artması ile birlikte olası kuş ölümlerinin önüne geçmek için ilçenin muhtelif noktalarına Nallıhan Belediyesi Zabıta ekiplerince yem bırakıldı.

 

Belediye görevlileri, ‘Doğal dengenin korunması amacıyla yapılan çalışmalar, kar örtüsü tamamen kalkana kadar yiyecek bulmakta zorlanan kuşlara yem bırakma işlemi devam edecek.’ açıklamasında bulunurken yapılan bu duyarlı davranış çevreci vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı.

ELEKTRİK KESİNTİSİ !

BAŞKENT EDAŞ Ankara Beypazarı elektrik kesintisi programı. Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından Ankara Beypazarı ilçesinde tesis çalışması, şebeke bakımı, trafo bakımı vb. nedenlerle uygulanacak planlı elektrik kesintileri yapılacak.

 

 

HACIKARA MAH. – ALPARSLAN TÜRKEŞ,

HACIKARA – P.ONB.UFUK GÖKGÖZ,

HACIKARA – ANAFARTALAR,

HACIKARA – ABDÜL HAMİTHAN,

HACIKARA – ŞEHİT ÜMİT BÖLÜKOĞLU,

HACIKARA – ENDÜSTRİ,

HACIKARA – ALPARSLAN TÜRKEŞ

BEYPAZARI KAYMAKAMI SUAT SEYİTOĞLU UĞURLANDI

15 aylık kısa sürede Beypazarı’nda Kaymakam olarak görev yaptım. Bu güzel ilçemizden sonra Kaymakam olarak ülkemizin ve tarihimizin ecdat şehri olan güzel Bursa’mızın Yenişehir ilçesinde görev yapmak üzere sizlere veda ediyorum.

 

Görev yaptığım bu süre zarfında daima devletimize milletimize demokrasiden , insan haklarından , insana yaraşır hizmet anlayışından asla taviz vermeden her bir vatandaşımızın , hiçbir farklılık gözetmeden kamu hizmetlerinden en üst düzeyde hizmet almalarını sağlamak için gayret gösterdim.

 

Ülkemizin ve milletimizin son bir yıl içinde yaşamış olduğu kaos ortamından Beypazarı İlçemizde ciddi şekilde etkilendi. Son bir yıl içinde yaşanan çeşitli toplumsal olaylar ve ülkemiz genelinde özellikle 15 Temmuz ihanet gecesinde yaşananlar bizleri millet olarak birbirimize karşı daha fazla kenetlendirdi. Dış mihraklar ve işbirlikçilerinin ülkemiz üzerinde oynadıkları oyunun daima farkında olan Beypazarı’nın aziz insanları bu tehlikelerin ve kaos ortamının üstesinden gelmesini bilerek millet olarak kardeşlik duygularımızın pekişmesi için çaba sarf etti. Kaymakamlık görevim sırasında yaşanan tatsız toplumsal olaylarda , değerli Beypazarılıların desteğini ve duasını alarak hukukun üstünlüğü ilkesinden hiçbir zaman uzaklaşmadan bir idari yönetim tarzıyla hareket edilmiştir. Her zaman her yerde başta vatandaşlarımız olmak üzere sivil toplum örgütlerimiz , muhtarlarımız , esnafımız ve toplumun her kesimiyle üst düzeyde iletişim kurulmuş ve halkımızın güveni sağlanmıştır.

 

Ülkemize ve dünyaya mal olmuş turizm , kültür , medeniyet , tarih , doğa ve en önemlisi tarım şehri olan güzel Beypazarı’mızın hak ettiği yerde olması için çaba sarf edilmiş en yakın zamanda UNESCO kültür mirası şehirleri arasına gireceği yönünde çabalar sarf edilmiştir. Turizm açısından İlçenin daha iyi tanıtılması uluslararası fuarlardan istifade etmesi ve Beypazarımıza daha fazla turistin gelmesi için bir vizyon ortaya konulmuştur.

 

Beypazarı’na veda etmek kolay değil . Kültürümüzün milletimizin güzel hasletlerini en iyi şekilde muhafaza eden Beypazarı’nın aziz insanlarının sevgisini muhabbetin daima yüreğimde taşıyacağım. Bu vesileyle Beypazarı’mıza veda ederken şahsıma ve aileme gönül kapısını açan kadirşinas Beypazarlılara yürekten teşekkür ederim .

 

Sayın Ankara Valimizin Koordinesinde bütün kurumlarımızla beraber yaptığımız bütün hizmetler için tüm kurumlarımıza teşekkür ederim. Beypazarı Adliyemize , Beypazarı Belediye Başkanı ve personeline ,Ank.Üni Beypazarı M.Y.O. Müdürü ve hocalarına , Kamu Kurum ve Kuruluşlarının yöneticileri ve personeline, tüm Muhtarlarımıza, siyasi partilerimize, meslek odaları ve diğer sivil toplum kuruluşlarının yönetici ve üyelerine ve basın mensuplarına ve Kaymakamlık personeline teşekkür ediyor, sağlık, mutluluk ve başarı dileği ile saygılar sunuyorum.

 

Beypazarı’nda ve ülkemizde şehit olan kahraman evlatlarımızı rahmetle yad ediyor , gazilerimize acil şifalar diliyorum. Bütün Beypazarlıları Allaha emanet ediyor enderin saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

 

Suat SEYİTOĞLU

Beypazarı Kaymakamı

modasaat.com’dan Longines Marka İndirimli Saatler

Longines gibi marka değeri yüksek olan kol saatlerinin fiyat aralığı belli bir seviyenin üstünde bulunmaktadır. Ucuz ve kalitesiz saatlere oranla kullanım ömürleri çok uzun ve buna bağlı olarakta longines saat fiyatları biraz daha yüksektir. Longines markasının model seçeneği çok fazladır. Modellerinde öncü tasarımlar ve teknik özellikleri bakımından kalite standardı çok yüksektir. Ancak, bu saatlere daha kolay ve az bir maliyetle sahip olmak artık mümkün hale gelmiştir. Bunun için interneti kullanmak ve online kol saati satan siteleri tercih etmek yeterli olacaktır. Saat fiyatları bakımından online web siteleri her zaman için avantajlıdır. Sabit bir mağazaya göre yüzde 10 ile yüzde 30 arasında daha düşük olan fiyatları bu sitelerde bulabilirsiniz. Fiyatların düşük olmasının temel nedenleri olarak kira ve personel giderlerinin olmamasıdır. Bu giderlerin olmamasından dolayı maliyetler düşmekte ve bununla birlikte daha uygun fiyatlar ortaya çıkmaktadır. Onlien web sitelerinde işlem kolaylığı vardır. Günlerce dolaşmak yerine tek bir site üzerinden dilediğiniz marka ve modeli seçebiliyorsunuz. Bu ve bunun gibi avantajlarından dolayı online siteler her geçen gün daha cazip hale gelmeye başlamıştır. En moda Longines saatleri aşağıda vereceğimiz linkte yer almaktadır.

Longines gibi yüksek kaliteye sahip bir diğer markada İtalyan Versace’dir. Moda konusunda her zaman öncü olan İtalyan’ların en popüler markaları arasındadır. Dünyaca ünlü olan moda evinde versace saat modelleri tüm dünyaya sunulmaktadır. Versace bir dünya markasıdır. Adını ve imajını her zaman korumuştur. Özellikle giyim, aksesuar ve kol saatleri alanında her zaman öncü olmuş bir markadır. Dünyanın her ülkesinde Pazar payına sahip olan bir marka haline dönüşmüştür. Ülkemizde de çok ciddi bir şekilde markaya ilgi vardır. Bu anlamda versace kol saatleri ile aradığınız tasarım ve kalite özelliklerini bulabileceksiniz. Modayı takip etmek isteyen ve kaliteli tasarımlarla katıldığı her ortamda fark yaratmak isteyen herkes Versace kol saatlerini gönğl rahatlığı ile tercih edebilirler. Her zaman olduğu gibi kol saatleri için markanın önemini vurgulamak istiyoruz. Evet, marka saatler için belki biraz daha yüksek paralar ödeyebilirsiniz. Bu doğrudur. Ancak, şunu hiçbir zaman unutmamalısınız. Marka saatlere ödediğiniz paranın karşılığını fazlasıyla alacaksınız. Uzun yıllar bu saatleri kullanabilecek ve bu şekilde ödemeniz boşa gitmeyecektir. Kol saatleri alırken dikkat etmeniz gerekenlere de kısaca göz atmak istiyoruz. Genel olarak kılık kıyafetinize uygun olmalıdır. Resmi bir iş toplantısı veya gezisinde takım elbise giymek zorunda olursunuz. Takım elbiseyi tamamlamak içinde kol saati şarttır. Ancak, tercih edilecek olan kol saatinin mutlaka klasik özelliklerde olması gerekir. Takım elbise üzerine spor birkol saati uyumsuz olacaktır. Aynı şekilde spor kıyafetleriniz içinde klasik tasarıma sahip olan bir kol saati çok uygunsuz olacaktır. Bu tür detayları her zaman için göz önünde bulundurmanız katıldığınız ortamlarda sizi farklı bir noktaya taşıyacaktır.

Sözünü ettiğimiz Longines, Versace ve diğer kol saati markalarının çok sayıda modeli için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz. Bu anlamda http://www.modasaat.com/kategori/burberry.aspx sitesinde her türlü kol saati zevkiniz karşılanmış olacaktır. Fiyatlar açısından benzersiz avantajlar bu sitede sizleri bekliyor olacaktır. Hem kalite, hem tasarım, hem de çok uygun fiyat arayan herkes bu siteyi tercih edebilir. Sizde hemen siteyi ziyaret ederek tüm detayları inceleyebilirsiniz. Markaları ve modelleri tek tek analiz edebilirsiniz. Fiyat bilgileri ve ödeme seçeneklerine bakabilirsiniz. Her konuda detaylı bilgi sizleri beklemektedir. İşlem kolaylığı, ödeme seçenekleri ve teslimat süresi çok kısa olacaktır.

Ankara İngilizce Kursu Önerilerini Görmek İçin Tıklayın. konusarakogren.com

İngilizce öğrenmek temel hedeflerinizden biri olmalıdır. Hem kendiniz, hem de çocuklarınız için ingilizce eğitimini önemsemelisiniz. Bu anlamda ankara ingilizce kursu seçeneklerini değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz. Bu seçenekler arasında farklı alternatifler her zaman için mevcuttur. Özellikle son zamanlarda popüler olarak tercih edilen online ingilizce kurslarıdır. Ankara ve diğer illerde online olarak bu eğitimler alınabilmektedir. Sisteme giriş olanakları çok kolaydır. İster bilgisayarlarınızdan, isterseniz de akıllı cihazlarınızdan online web siteye bağlanabiliyorsunuz. Eğitim sistemi çok gelişmiştir. Tamamen bilimsel yöntemlere dayanmaktadır. Okuma, anlama ve konuşma hızı bu yöntem ile çok daha hızlı olmaktadır. Tüm dünyada hızla yayılan ve popüler olarak tercih edilen bir eğitim modelidir.

İngilizce öğrenmek ilk defa bu kadar kolay ve maliyetsiz olmuştur. Evet, hem işlevsel olarak çok kolay ingilizce öğrenecek, hem de maliyetsiz bir şekilde bu ihtiyacınızı karşılıyor olacaksınız. Ankara merkez ve beypazarı ingilizce kursu gibi tüm ilçeler için bu olanaklar mevcuttur. Online ingilizce sisteminin klasik sistemlere göre pek çok artısı bulunmaktadır. Zaman ve mekan kısıtlaması olmaması çok önemlidir. Sadece belli gün ve saatlerde değil, haftanın her günü ve günün her saati online siteye giriş yaparak eğitim alabiliyorsunuz. Bir diğer önemli artısı mekan kısıtlaması olmamasıdır. Kurs ve eğitim için bir kursa veya dershaneye gitme zorunluluğunuz yoktur. Online siteye her şekilde girebiliyor ve eğitim alabiliyorusnuz. Sistemin artılarından bahsetmeye devam edelim. Eğitim metodu modern çağın ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde dizayn edilmiştir. Ezber sistem uygulanmamaktadır. Daha pratik ve uygulamalı yöntemler bu eğitimlerde ön plandadır. Bir diğer önemli artısı maliyetlerinin çok düşük oluşudur. Bir ingilizce kursu için yıllık binlerce lira ödemek durumunda kalırsınız. Ancak, online ingilizce ile bu durum kesinlikle söz konusu değildir. Çok az bir ücret karşılığında bu eğitimleri alabiliyorsunuz. Online ingilizcede başarı oranı çok fazladır. Katılan öğrenciler sistemden ve verilen eğitimlerden çok memnun kalmaktadır. Bu durum online ingilizceyi çok popüler bir hale getirmiştir. Eğitim modelindeki pratik uygulamalar ilgi çekicidir. Öğrenme hızını arttırmaktadır. Pratik uygulamalar konuşma konusunda yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırmıştır. Çok hızlı bir şekilde ingilizce öğrenecek ve rahat bir şekilde konuşabiliyor olacaksınız.

Sizde bu eğitim modelini çok uygun fiyatlarla deneyebilirsiniz. Yeni olmayan ve belli bir süredir sunulan bir eğitim sistemidir. Başarısı kanıtlanmış ve oldukça popüler olmuştur. Bu anlamda beypazarı ingilizce kursu seçenekleri arasında en iyi alternatif online eğitimler olacaktır. Daha fazla beklemenize gerek yoktur. Kaybedeceğiniz her an sizin adınıza bir kayıp olacaktır. Bu nedenle en iyi seçeneklerden biri olan online ingilizce ile hemen ingilizce öğrenmeye başlayabilirsiniz. Konuşarak ingilizce öğreten bu sistemin diğer tüm detaylarını online web sitesine girerek öğrenebilirsiniz. Hızlı ve kolay ingilizce öğrenmenin yolu budur.

OSMAN GAZİ ADLI ÇİZGİ ROMAN YENİ BASKISIYLA OKUR KARŞISINDA

Çocuk ve gençlik kitapları yazarı Ahmet Yıldırım’ın senaryosunu yazdığı, Özcan Eralp’in resimlediği “Osman Gazi” adlı çizgi roman okurla buluştu. İlk baskısı 1995’te Kültür Bakanlığı tarafından yapılan eser, 2016 sonunda kişisel yayın olarak raflarda yerini aldı.

 

 Kitap’ta 16x24cm boyutundaki kırk altı sayfa boyunca, Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi’nin yaşamı, Özcan Eralp’in çizgileri eşliğinde okura sunuluyor.

 

Eserde, Osman Gazi’nin rüyasından Bala Hatun’la evlenmesine; genç yaşta Bey seçilmesinden, topraklarını on altı bin kilometrekareye yükseltmesine; onun cesareti, mertliği, yiğitliği ve adaletinden güzel ahlakına kadar pek çok şey vurgulanıyor.

 

Ahmet Yıldırım’ın kalemiyle Özcan Eralp’in nefis çizgilerini buluşturan bu çizgi romanla, genç okurlara ve çocuklarımıza Osman Gazi Han’ın örnek hayatını yeniden yaşatılıyor.

 

        İletişim: Ahmet Yıldırım (Kişisel)

       ahmettyil@ttmail.com   /  0543 470 29 34

unnamed

 

BEYPAZARI ÜLKÜ OCAKLARINDAN POLİSE DESTEK ZİYARETİ

Beypazarı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Orta Öğretim teşkilatıyla beraber İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyarette bulundular.

 

Beypazarı Ülkü Ocağı Başkanı Eser Yaser Ertuğrul ve Genç Ülkücüler, Beşiktaş Şehitler Tepesinde hain saldırı sonucu şehit olan çevik kuvvet Polislerimiz için ilçe emniyet müdürlüğüne taziye ziyaretinde bulundular Emniyet Müdür vekili Burhan Güçlü’ye Ayyıldızlı Türk Bayrağına sarılı kutsal kitabımız Kuran­ı Kerim hediye edenÜlkücü gençler emniyetin önünde Şehit olan Polislerimizin tek tek adlarını okuyarak onlarında aramızda olduklarını hatırlattılar. Ülkücü gençler daha sonra geldikleri yoldan Ülkü Ocakları binasına kadar sıloganlar atarak ocak önünde yürüyüşlerine son verdiler.

 

Beypazarı Ülkü Ocağı Başkanı Eser Yaser Ertuğrul yaptığı konuşmada Şehitlerimize sahip cıkan bozkurtlarımdan asenalarımızdan Allah razı olsun dedi.

15403081_10154894002156554_624035351_n

15540429_10154894011706554_1203625279_o

15554756_10154894008466554_364263474_n

15554864_10154894011876554_7647533_n

15577866_10154894024961554_1977082748_n

15591874_10154894011041554_355918238_n

15595497_10154893897941554_1169763942_o

ÇAYIRHAN GİRİŞİNE MADENCİ HEYKELİ DİKİLDİ

Madenci şehri Çayırhan’ın girişine madenci heykeli dikildi.

 

Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı; Dünya Madenciler Günü öncesinde Çayırhan Termik Santrali’nin önüne maden çalışanlarını temsil eden bir “Madenci” heykeli yerleştirdi. Heykelin bulunduğu alanda meydan düzenlemesi de yapan Büyükşehir Belediyesi, ülkenin enerji ihtiyacına destek sağlayan madencileri unutmadığını da gösterdi.

 

Büyükşehir Belediyesi, yerel seçimlerinin ardından sorumluluk alanına dahil edilen çevre ilçelerde altyapı, yol, ekonomi yatırımlarının yanı sıra ilçelere estetik düzenlemeler de kazandırıyor. İlçelerin yöresel özelliklerini yansıtan figürleri ilçelerin fark edilir noktalarına konumlandırmaya devam eden Büyükşehir Belediyesi, “Madenci” heykelini yerleştirildiği Çayırhan’da binlerce madencinin çalıştığı Çayırhan Linyit İşletmesi ve Çayırhan Termik Santrali bulunuyor.

 

15356650_1139795426129127_8975385264644996308_n