İŞÇİ SERVİSİ KAZA YAPTI; 11 YARALI

Başağaç Mahallesinde öğle saatlerinde meydana gelen trafik kazasında işçi servis minibüsü ile hususi otomobil çarpıştı.

Havanın yağışlı olması nedeniyle yolun kayganlaşmasından dolayı tarlaya işçi servisi yapan 06 BHJ 59 plakalı minibüs ile 52 ES 944 plakalı hususi otomobilin çarpışması sonucu minibüste bulunan işçiler yaralandı. Beypazarı Devlet Hastanesine sevk edilen 11 işçinin yaralandığı kazada 4 işçinin durumunun ağır olduğu belirtildi.

 

2011’de Çayırhan Yolunda meydana gelen trafik kazasında TIR’la yine işçi minibüsü çarpışmış 11 işçi ölmüş 5 işçide yaralanmıştı.

 

 

 

AYAŞ BELEDİYE BAŞKANI GÖREVDEN ALINDI

Ayaş Belediye Başkanı  Bülent Taşan ve 2 belediye başkanı görevden alındı.

 

İçişleri Bakanlığı,Ankara Ayaş Belediye Başkanı Bülent Taşan, Adana’nın  Ceyhan ilçesi Belediye Başkanı Alemdar Öztürk ve Kayseri’nin Sarıoğlan ilçesi  Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız, haklarındaki adli ve idari soruşturmalar çerçevesinde görevlerinden  uzaklaştırıldı. Üç belediye başkanının, “görülen lüzum üzerine” açığa alındığı  belirtildi.

 

Adana Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk ve Ankara Ayaş Belediye Başkanı Bülent Taşan AKP’den ihraç edilmişti. Kayseri Sarıoğlan Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız ise hakkında açılan disiplin soruşturması sonrası partisinden istifa etmişti.

 

UZMAN ÇAVUŞ SEFA TİFTİK ŞEHİT DÜŞTÜ

Beypazarı Dudaş Köyü nüfusuna kayıtlı Uzman Çavuş Sefa TİFTİK Şehit Oldu

 

TSK’dan yapılan açıklamada, “9 Haziran 2017 tarihinde Şırnak Merkez Milli Jandarma Tabur Komutanlığı unsurlarınca Namazdağı/Sarıyayla mevkiinde yürütülmekte olan operasyon esnasında bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından açılan ilk ateşte iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız ile iki kahraman güvenlik korucumuz yaralanmıştır.

 

Yaralanan kahraman silah arkadaşlarımız derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Teröristlerin etkisiz hale getirilmesi maksadıyla bölgede operasyonlara devam edilmektedir” denildi.

 

“Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır; tedavileri süren kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz”

BEYPAZARI SEVDALILARI DERNEĞİ İFTARDA BULUŞTU

Beypazarı Sevdalıları Derneği, Onur Konuğu ve Beypazarı Eski Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın da katılımıyla İnözü Vadisi Özlem Tesisleri’nde iftar yemeği düzenledi.

Beypazarı’nı seven ve Beypazarı’na gönül veren yüzlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirilen iftar yemeğine ilgi büyük oldu. Akşam ezanının okunmasıyla açılan oruçların ardından bir konuşma yapan Beypazarı eski Belediye Başkanı Mansur Yavaş davete icabet eden tüm Beypazarılılara teşekkür ederek, mübarek Ramazan ayının hayırlar getirmesini diledi.

Yavaş konuşmasında; “Sürekli olarak müslümanların yoğun yaşadığı yerlerde mübarek gün demeden bombalar patlıyor. Malesef müslüman müslümanı öldürüyor. Halbuki bizim dinimiz bir insan öldüren insanlığı öldürmüş sayılır diyor. Çevremizde bunlar olurken, ülkemizin içinde de 15 yıldır tek parti ve güçlü bir iktidar olmasına rağmen artan terör olayları halen devam ediyor. En son, artık sıradanlaştırılmış gazete haberlerinde günlük şehit haberleri sadece satır aralarında haber oluyor. 2 tanesi Diyarbakır ve civarında olmak üzere 13 şehit verdik. Bu da hepsinden acı oldu. Helikopter kazasında çok değerli komutanlarımız şehit oldular.

Televizyonlardan bu ülke için yaptıklarını ve kahramanlıklarını dinliyoruz. Mekanları cennet olsun inşallah. Tabiki bizi en fazla üzen ise belediye başkanlığım döneminde Beypazarı’na Türkiye’nin ilk Jandarma Bölük Komutanı olarak Songül Yakut atanmıştı. Kendisiyle uyum içerisinde çalışmıştık. O Beypazarı’nı Beypazarılılar da onu çok sevmişti. Beypazarı’na Genel Kurmay Başkanı ve kuvvet komutanları defalarca gelmiş en güzel şekilde konuk edilmişti. Elbette bütün şehirlerimize üzülüyoruz, ancak böyle yakından tanıdığımız zaman bir kat fazla üzüntü duyuyoruz. İnşallah bundan sonra şehit haberleri almayız diyeceğim ancak malesef mümkün olmuyor. Yine televizyonlarda Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde 13 şehidimizin ismi bir pankarta yazılıp, yanında bir Türk bayrağı ile asılmış. Bu olayı bazı televizyonlar şöyle verdi. ‘Siyasal Bilgiler Fakültesi içerisinde Türk Bayrağı açarak bir grubun tahrik edilmesi üzerine, olaylar çıktı.’ Oraya asılan bir Türk Bayrağı birilerini tahrik eder hale geldiyse kusura bakmayın ama bizlerde onlardan tahrik olmaya başlıyoruz. Bayrağımıza gıcık olana, biz de gıcık oluyoruz. İktidarın birdenbire değiştirdiği tutum üzerine bunların üzerine gidilmeye başladı ama malesef görüyorsunuz bedelini çok ağır ödüyoruz.

Herkesin aklında şöyle bir şey var, 2019 da yerel seçimler olacak. Cumhurbaşkanlığı, yerel seçimler olacak. Herkeste şöyle bir merak var ‘Mansur Başkan birşeyler yapacak mı?’. Sizler bilmiyorsunuz, doğrusunu söylemek gerekirse ben de bilmiyorum. Görelimki Mevlam neyler, neyler se güzel eyler. O günki şartlar neyi gösterir bilemeyiz. İlla ki bir adaylığımız olacak diye birşey yok. Ülkemizin ve Beypazarı’mızın yararına olabilecek birşeyler olursa siyasetin içerisinde yer almaya çalışırız. Herhangi bir şekilde yer almazsak, kurulun önümüzdeki yerel ve genel seçimlerde vereceği karar üzerine onlarla beraber bir nefer gibi çalışmaya hazırım.” dedi.

URFALI KÜÇÜK MUSTAFA

Tarihi Sokakta, düzgün Türkçesi ile ben Suriyeli değilim diyen Urfa’lı Mustafa ile sohbet ettim ve özçekim yaptık. Bugün mendil satmıyor musun dedim ‘çokdan bitirdim’ dedi simitinden bi ısırık daha alarak.

Mustafa Suriyeliler gibi dilenmiyor ve bunun farkında zaten, çarşıda gülen yüzü korkusuz ve umursamaz edasıyla geziyor. (Geçenlerde 5-6 suriye’li çocuğun Mustafa ve yanindaki arkadaşını tartakladıklarını görmüştüm!)

Cesur Mustafa adeta tavırlarıyla buralar benim vatanım diyor, onlar gider ben kalırım diyor, bu uğurda gerektiğinde mücadelede veriyor.

Suriyeliler eninde sonunda giderler -hepsi olmasa da- zaten şimdiden dükkanları kapatılanlar “hala hula’ diyerek itiraz edip restini çekip adeta küserek gitmeye başladılar.

İlçemizde yabancı işyeri ismi yasağı olmasına rağmen arapça karton tabela asan bu girişimcilere her sokak başında rastlamak mümkündü. Neyse ki gereken yapıldı,çoğunun işyerleri kapatıldı. Akabinde kira borcu yüzünden kapatılan yerli esnaflara geldi sıra. Bu ayrı konu tabi.

Küçük Mustafa bu yaşta verdiği mücadelesinin haklı gururuyla geziyor turistik çarşıda. Ve sanki diyor ki “Akıllı olsun herkes, özgürlüğümü kısıtlamak isteyenlere buraları dar ederim, ben rahat gezemezsem kimse gezemez, mendil satıyorum ben emeğimle ve buraların tadını çikartiyorum, huzurumu bozanın uykusu kaçar diyor. Siz dün zaten yoktunuz ve yarında olmayacaksınız olamayacaksınız diyor. O yüzden kısıtlı zamanınızın tadını çıkarın”.