ALİ HANCIOĞLU’NDAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Kurban Bayramının ülkemize birlik, beraberlik, sevgi, barış, kardeşlik ve huzur getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz eder, başta Beypazarı’lı hemşehrilerim olmak üzere tüm İslam aleminin bayramını tebrik ederim.

 

Bu vesileyle Dünyada zulüm ve gözyaşlarının dinmesini ve başta Arakan olmak üzere Tüm İslam coğrafyasında yaşanan katliamların son bulmasını Cenab-ı ALLAH ‘tan temenni ederim.

 

          Ali HANCIOĞLU

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI TÖRENLE KUTLANDI

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. Yılı Beypazarı’nda düzenlenen törenle kutlandı.

 

İlçemiz Atatürk Parkında düzenlenen törene İlçe Kaymakamı Kadir EKİNCİ,
Belediye Başkanı, daire amirleri, emniyet ve jandarma personeli
katıldı.

 

Aziz şehitlerimiz için saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle
başlayan kutlama programı Atatürk büstüne çelenk konulmasıyla devam etti.
Jandarma personelinin günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından
düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programı Beypazarı Kaymakamı Kadir EKİNCİ
makamında tebrikleri kabul etmesi sonrası sona erdi.

 

2 GÜNDE 2 KAVŞAKTA KAZA; 1 ÖLÜ 1 YARALI

Sabah saat 09:30 sularında Gazipaşa Kavşağı’nda meydana gelen trafik kazasında motosiklet sürücüsü Murat Okur hayatını kaybetti.

 

Nallıhan istikametine seyir halinde olan H.K yönetimindeki minibüsün, muhtemelen Kırbaşı yolu istikametinden anayola çıkan motosiklete çarptı. Çarpmanın etkisiyle motosiklet ikiye bölünürken sürücüsü Murat Okur olay yerinde öldü.

 

Nallıhan nüfusuna kayıtlı olan Murat Okur’un bir inşaatta bekçi olarak çalıştığı öğrenildi.

 

 

 

 

 

 

 

2 Gün Üstüste 2 Kavşakta Kaza Meydana Geldi

 

Dün Çarşı ışıklarda Gazi Gündüzalp Kavşağı’nda meydana gelen kazada yaya olarak karşıdan karşıya geçmekte olan bir bayana otomobil çarptı. Yaralanan yayaya sağlık ekiplerince olay yerinde ilk müdahalenin yaralı Beypazarı Devlet Hastanesine kaldırıldı.

 

 

BEYPAZARLI FOTOĞRAF SANATÇISINDAN ULUSLARARASI BAŞARI

BEYPAZARI’LI FOTOĞRAF SANATÇISI YALÇIN OKYAY ÇEKTİĞİ POZ İLE ULUSLARARASI SANAT FOTOĞRAFI BİRİNCİSİ OLDU

 

Uluslararası binlerce sanat fotoğrafçısının katılım sağladığı bir yarışmada Beypazarı’nda çektiği DÜŞÜNEN YAŞLI ADAM pozu ile Yalçın Okyay birincilik ödülüne layık görüldü. Bu yarışma, uluslararası sanat fotoğrafçıları tarafından, hiçbir lobi faaliyeti olmaksızın tamamen yine ödüllü sanat fotoğrafçıları tarafından değerlendirip oylanıyor.

 

 

Bu fotoğrafta, yaşlı adam evinin önünde oturuyor. Sigarasını yakmış, muhtemelen geçmişi düşünüyor, ya da geleceğini hayal ediyor. Bildiğimiz tek şey var, o da düşünürken keyif aldığı. Buradaki renkler duygusuna güç kazandırıyor.

 

 

Beypazarı’lı fotoğraf sanatçısı Yalçın Okyay’ın gerek uluslararası ve gerekse yurt içi birçok birincilikleri var. Aynı zaman da Okyay düğün fotoğrafçılığında aranan isimlerden ve fotoğraf kulüplerinin üyelerini Beypazarı gezilerinde ağırlayan ve rehberlik eden biri.

 

Yarışmada dereceye giren fotoğraflara https://www.photocrowd.com/photo-competitions/people-72-people-photo-contest-1904/overview/ linkinden ulaşabilirsiniz.

BALIK TUTMAYA GİDEN 1 KİŞİ BOĞULARAK CAN VERDİ

Çayda balık tutmaya giden 35 yaşındaki Dursun Gürcan dengesini kaybedince boğularak yaşamını yitirdi.

Mudurnu Dağyolu Köyü yakınlarında bulunan Aladağ Çayına arkadaşıyla birlikte balık tutmaya giden 35 yaşındaki Dursun Gürcan, dengesini kaybederek çaya düştü, akıntıya kapılıp sudan çıkmayınca yanında bulunan arkadaşı İmdat Yenen, kendi imkanlarıyla kurtaramadı ve durumu jandarmaya haber verdi.

Dursun Gürcan’ı kurtarmak için olay yerine gelen İtfaiye ekipleri Balık Adamlarla çalışma yaparak Gürcan’ın cesedini çaya düştüğü yere yakın bir yerde yaklaşık 3 metrelik derinlikten çıkardılar. Otopsi yapılmak üzere Gürcan’ın cesedi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesine kaldırıldı.

Beypiliç’te çalışan Dursun Gürcan’ın vefat haberini alan mesai arkadaşlarının yasa büründüğü belirtildi.

KAYMAKAM EKİNCİ SURİYELİ AİLELERLE BİRARAYA GELDİ

Beypazarı İlçe Kaymakamı Kadir EKİNCİ, İlçemizde ikamet eden Suriyeli aileler ile bir araya gelerek, kamu düzeni, asayiş ,sağlık,eğitim ve huzur konulu bir istişare toplantısı yaptı.

 

 

Bugün  saat: 19.30’da Halkevi’nde gerçekleşen istişare toplantısına; İlçe Kaymakamı Kadir EKİNCİ, İlçe Emniyet Müdürü Atilla YAŞAR, İlçe Jandarma Komutanı Hüseyin EROĞLU, İlçe Yazı İşleri Müdür Mehmet GÖKSU, İlçe Nüfus Müdürü Leyla SARI, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet ELMA, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Alaattin BİÇEN, Sağlık Müdürü Dr. Kerem Zeki FİKRET, Halk Eğitim Müdürü Hüseyin KAPLAN,İlçe Müftüsü Abdulmuttalip PEŞE Rüstempaşa Mahallesi Muhtarı Mehmet GÖKÇANAK ve Beytepe Mahallesi Muhtarı Mustafa KOÇAK katıldı.

 

İlçe Kaymakamı Kadir EKİNCİ, Suriyeli aileler tercüman aracılığıyla sohbet ortamında görüşme yaptı.

Suriyeli kardeşlerimizin önemli bir kitlesine ev sahipliği yapılarak bir ensar misali birlik, beraberlik, kardeşlik, huzur ve esenlik içerisinde yaşanıldığını ifade eden Kaymakam Kadir EKİNCİ, Barış ve hoşgörünün merkezi olan güzide İlçemizde bugüne kadar var olan barış, kardeşlik ve dayanışma ikliminin bugünden sonra da artarak devamının tesis edilmesi ve kamu düzeninin devamlılığının sağlanması noktasında ortak bir çaba sarf edilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

 

Suriyeli mültecilerin genel sorunları hakkında da bilgi alışverişinde bulunan Kaymakam Kadir EKİNCİ, nüfus kayıt beyanları, araçların kayıt altına alınması, eğitim ve sağlık hizmetleri gibi birçok konuda eksikliklerin giderilmesi ve ülkemizdeki yasal düzenlemeler doğrultusunda gereken iş ve işlemlerin gecikmeye mahal verilmeden yerine getirilmesi konusunda tavsiyelerini dile getirdi

BELEDİYE SOSYAL YARDIM İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ KAPANIYOR MU?

Beypazarı Belediyesine bağlı Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü kapanıyor mu?

Geçtiğimiz  hafta Sosyal Yardım İşleri Müdürü Mehmet Türkoğlu’nun çalışanları toplayarak içlerinden 4 kişinin Beypazarı Kaymakamlığında İŞKUR bünyesinde çalışmasının gerektiğini belirtmesi üzerine bunu kabul eden 2 personel harici kimsenin onaylamaması üzerine devreye Beypazarı Belediye Başkan Yardımcılarından Ali Işık girmişti.

 

Ali Işık personel arasında geçen gergin görüşmenin ardından sunulan teklifi kabul etmeyenlerin işten atılacağını belirtmişti. Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan’ın izinde olması nedeniyle ‘Başkanla görüşmek istediğini belirten personele ”telefonlarınızı açarsa görüşürsünüz” diyerek sert bir üslupla cevap veren Işık’ın söyledikleri bir hafta sonra gerçeğe dönüşerek 10 kişinin kendi isteğiyle işten ayrıldığı gözlendi.

 

Daha önce birim müdürü olan İsmail Kayabaşı döneminde Sosyal İşleri Yardım Müdürlüğü ‘Evde Bakım’ projesiyle gündeme gelmiş yardıma muhtaç yaşlı insanların evine kadar hizmet götürüp ev temizliğinden kişisel bakıma kadar yapılması Belediyecilik adına halkta memnuniyet oluşturup takdir kazanmıştı.

 

Fakat ne olduysa sonradan Sosyal İşler Müdürlüğünün bu faaliyetlerinin artık yürütülemeyeceği birimin tamamen kapanıp Beypazarı Kayamakamlığı’na devredileceği gündeme geldi. Personelin kaymakamlık bünyesinde İŞKUR çalışanı olup süresi dolanın işsiz kalacağı da dikkate alınınca personelin kabul etmediği teklif sonunda işten ayrılanların tazminatlarının Belediye Başkanı Tuncer Kaplan tarafından bayramdan önce ödenmesi talimatı verildiği öğrenildi.

 

Beypazarı Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğünde tekrar 3. kez müdür değişikliği yapıldığı gözlenirken Belediyenin bu gözde biriminin akıbetinin ne olacağı yapılacak açıklamaların ardından netlik kazanacağı bekleniyor.

 

Haber: Seyit ÇAKIR

 

ADULARYA İŞÇİLERİ TMSF VE ENERJİ BAKANLIĞINA DİLEKÇE GÖNDERDİ

Adularya Maden işçileri haklarını aramaya devam ediyor. İşçiler bugün Beypazarı’nda dilekçe eylemi gerçekleştirdi.

 

Adularya madenciliğe ait kömür ocaklarında ve termik santralde çalışan işçiler 4 aydır maaşlarını alamıyor. 15 temmuz dan sonra kayyum atanan ve TMSF’ye devredilen şirkette işçiler çalışmaya devam etmelerine rağmen TMSF yetkilileri işçilerin maaşlarını ödemiyor. Bir çok defa yetkililerle görüşmeye çalışan işçilerin maaşları ve sosyal hak alacakları 4 aydır ödenmiyor. Artık dayanacak gücümüz kalmadı evimize gidemez olduk diyen işçiler bugün TMSF’ye ve Enerji Bakanlığına dilekçe yazarak mağduriyetlerinin giderilmesini istedi. 

 


işçilerin mücadelesine siyasi ranta çevrilmek isteniyor diyen TMSF yetkilisine de seslenen işçiler bu bizim alın terimizin çocuklarımızın hakkı olan emeğimizin mücadelesidir. Hiçbir siyasi rant ile işimiz olmaz diyerek işçilerin onurlu mücadelesinin karalama ve iftiralar ile kirletilemeyeceğini de belirttiler.
Yaklaşık 500 işçinin imzası ile TMSF’ye ve Enerji bakanlığına gönderilen dilekçe de de belirtildiği gibi işçilerin dayanacak gücü kalmamıştır. İşçiler bayram öncesinde sorunlarının çözülmesi aksi halde mağduriyetlerinin daha da büyüyeceğini belirtiler.

 

Türkiye Cumhuriyeti Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Başkanlığına
Adularya Enerji Elektrik Üretimi ve Madencilik A.Ş.de işçi olarak çalışmaktayız. İşletmemize 15 Temmuz Hain darbe girişiminin ardından kayyum atandı ve işletmemiz TMSF’ye devredildi. Kayyum atandıktan sonra da üretime devam eden işletmemizde 3 aydır işçilerin hiç bir ücret alacağı ödenmemektedir. Bu 3 ay içerisinde kredi kartı borçlarımızı ödeyemez, ev kiralarımızı ödemeyez olduk. Hastalarımıza ilaç alamaz ve evimize ekmek götüremez olduk. Yaklaşan kurban bayramında evimizde çocuklarımızla eşlerimizle ailemizle birlikte mutlu bir bayram geçirmek isityoruz. Çocuklarımızın bayrama buruk bir şekilde girmemesi için, Biz Adularya Enerji Elektrik Üretimi ve Madencilik A.Ş. işçileri olarak geriye dönük haklarımız ve ücret alacaklarımızın en kısa zamanda ödenmesi ve ödeme takviminin tarafımız bildirilmesini talep ediyoruz. Gereğinin yapılmasını arz ederiz saygılarımızla.

İNÖZÜ VADİSİNDE KAMYON DEVRİLDİ; 2 YARALI

Sabah saat 11:00 sularında İnözü Vadisinde meydana gelen trafik kazasında kiremit yüklü kamyon kontrolü kaybederek devrildi.

 

Bolu-Kıbrıscık karayolu İnözü Vadisi 3. km.’de meydana  gelen kaza sonucu kamyon şoförü ve yanında bulunan Karayolları 43. şube Şefliği Teknisyeni Nusret Eken’in yaralandığı ve yaralıların Beypazarı Devlet Hastanesine kaldırıldığı öğrenildi.

 

Yaralılara acil şifalar diliyoruz.