AK PARTİ İLÇE BAŞKANI AHMET GENCER’Mİ OLUYOR ?

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşkilatlar ve belediye başkanlıklarındaki değişim ve yenilenme süreci hızla devam ediyor.

 

Bu kapsamda Ak Parti Ankara İl Başkanlığı da ilçe kongrelerini yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Beypazarı ilçe Kongresi mevcut adayların yetersiz görülmesi üzerine, Ak Parti Ankara İl Başkanlığı tarafından ileri bir tarihe ertelenmişti.

 

Beypazarı’nda kulislerde farklı isimler konuşulurken, kamuoyunda yeni bir isim ön plana çıktı. Beypazarı Belediye Meclis Üyesi ve Bostancılar Kooperatifi Başkanı olarak görev yapan Ahmet Gencer’in adının, Ak Parti Genel Merkezi ve Ankara İl Başkanlığı’nda öne çıktığı öğrenildi.

 

Daha önce on yıla yakın bir süre ilçe başkanlığı yapmış olması, teşkilatçılığı iyi bilmesi ve siyasi tecrübesi Gencer’i öne çıkarttı. Ayrıca son zamanlardaki kooperatifçilik konusundaki çalışmaları, Beypazarı’nın tarım potansiyeli ve tanıtım konusundaki yaptığı çalışmalar çiftçilerin ve Beypazarı halkının takdirini topladı.

 

Vatandaşlarca, teşkilattaki çalışmaların verimli ve sonuç odaklı çözüm üreten bir yapıya kavuşacağı beklentisi, daha şimdiden oluşmaya başladı. Ahmet Gencer’in özellikle kamu görevi sırasında birlikte uyum içerisinde çalıştığı muhtarlar başta olmak üzere, kamu çalışanları ve çarşı esnafı da bu gelişmeye olumlu bakıyor.

AHMET YILDIRIM YAZDI; PERŞEMBENİN GELİŞİ

Barzani, hiç kimseyi, kimseleri dinlemeyip referandumu
yaptı. Şaşırdık mı? Hayır! Bunun böyle olacağı belliydi.
Öncelikle, öteden beri, ya da Atatürk’ten sonra
uygulanan günübirlik, hiç değilse elli yıl / yüz yıl
sonrasını hedeflemeyen dış politikalar buna neden
oldu.

Evet, bunun böyle olacağı belliydi. Ne güzel söylemiş
atalarımız, “Perşembenin gelişi, çarşambadan bellidir.”
diye. Aynen hikâyedeki gibi:

Küçücük evinde, yalnız yaşayan bir ihtiyarcık varmış. İhtiyar, her yıl kışa hazırlıksız yakalanır, hem yakacaksız hem de aç kalırmış. Bir gün Kış Baba’ya:
“Gelecek yıl, gelmeden bana haber ver de hazırlık yapayım,” demiş.
İlkbahar, yaz geçmiş. Sonbahar gelmiş. Ağaçlar yapraklarını dökmüş, göçmen kuşlar sıcak ülkelere
gitmiş, yağmurlar çoğalmış, soğuk rüzgârlar esmiş. Ama ihtiyar oralı olmamış. Kışa hazırlanmadan,
“Nerde çalgı, orda kavgı.”[1] yaşamına devam etmiş.
İlk kar uzak dağlara yağmış. Rüzgâr daha soğuk esmiş. İhtiyar, yine aldırmamış. Bir gün bakmış ki, karkapıda! Evinin penceresine kadar yükselen karlara seslenmiş:
“Kış Baba! Hani gelmeden önce haber verecektin?”
Kış Baba,
“Yağmur olup yağdım, rüzgâr olup soğuk soğuk estim, göçmen kuşları sıcak ülkelere uğurladım. Sonra dakar olup dağlara yağdım. Daha sana nasıl haber vereyim?” demiş.
Şimdi, kısaca yakın geçmişimize bakalım, yaşananlar, yukarıdaki hikâyeyle nasıl da örtüşüyor:
1991 yılında, görünüşte sivilleri Saddam’dan korumak için kurulan; ama asıl işlevi Kuzey Irak’ta yeni birdevletin oluşumuna katkı ve PKK’ya destek sağlamak olan Çekiç Güç’e karşı çıkmamamız. Karşı çıkmak
şöyle dursun, kendi ayağımıza kurşun sıkarcasına, oluşumun içinde yer almamız.
5 Mart 2003’te, Barzani’nin Washington Post’a, Irak Kürdistan’ını Türkiye’den koruyun ilanı vermesi.
Barzani’nin babası, Molla Mustafa Barzani’nin, ta 1966’da “Kürdistan haritasını dünya milletlerine kabul
ettireceğiz. Irak’tan sonra ikinci mücadele cephemiz Türkiye olacaktır.” demesi.
[1] Nerde çalgı, orda kavgı: Beypazarı ağzında, eğlenceden başka bir şey düşünmeme, gününü gün
etme.

Türkiye’nin, “Türk askeri Irak’a girerse karşısında Amerikan askerini bulur.” diye tehdit edilmesi. Dahası,
Iraklı Kürtlerin kendi bayrakları ve paraları var. Kürtlerle iyi geçinmek Türkiye’nin stratejik çıkarınadır,denilmesi.[2]

Saddam’ın devrilmesinden sonra, Kerkük tapu kayıtlarının yakılması ve nüfus yapısının Kürt göçleriyle değiştirilmesi… Bir zamanlar %70’i bulan Türkmen nüfusunun, şimdilerde %30 olduğu söyleniyor.

4 Temmuz 2003 günü, Süleymaniye’de Türk Özel Kuvvetleri bürosuna yapılan baskınla, askerlerimizin başına çuval geçirilerek esir alınması ve bizim bu menfur olaya, “Ne notası, müzik notası mı?” anlayışıyla yaklaşmamız. Üstelik daha sonra da Mehmetçiğin başına çuval geçiren küstah ABD’li General Odierno’nun hiçbir şey olmamış gibi Türkiye’ye kabul edilip ağırlanması.

Barzani’nin gerek Amerika, gerekse Türkiye tarafından defalarca Kürdistan Hükümet Başkanı muamelesi görmesi. Dahası, bir kongrede, “Türkiye seninle gurur duyuyor!” nidalarıyla alkışlanması.

Yine küstah Barzani’nin, yollarına kırmızı halılar serilerek karşılanması ve Diyarbakır Meydanı’nın sevinç gözyaşları eşliğinde, megri megri çığlıklarıyla inletilmesi…

Türkiye’nin Kuzey Irak’a yaptığı yardımlar… Binden fazla Türk şirketinin Kuzey Irak’ı kalkındırarak ihya etmesi…

Bütün bunlar, Kuzey Irak’ta yeni bir devletin kurulmakta olduğunu, referandumun yapılacağını gözümüze sokarcasına bize anlatmadı mı?

Heyhat, Kuzey Irak deyince Kerkük gelir benim aklıma, Kerkük denilince de yüreğimi yakıp kavuran şu dizeler:

Kerkük’üm fener Kerkük,

Mum kimin yanar Kerkük,

Yağ yandı fitil kaldı,

Korkaram söner Kerkük!

Şimdi ne olacak?

Mesele, Türkiye’nin toprak bütünlüğüdür.

Sözü edilen bütün yaptırımlar uygulansın ama yetmez.

Yetmez!

Şimdi yapılması gereken, “Bir Gece Ansızın Gelebilirim” sözünün yerine getirilmesidir.

 

NALLIHAN’DAKİ ORMAN YANGINI SÖNDÜRÜLDÜ

Nallıhan’ın Kadıköy mahallesinde saat 16.00 sularımda bir ağıldan çıkan yangın , Argutça ve Çulhalar mahallesi arasında kalan ormanlık alana sirayet etti. Bu sabah 09.00 sıralarında kontrol altına alınan yangın gece 24.00 sıralarında durdurulan söndürme çalışmalarına sabah saatlerinde yeniden başlandı.

 

Yangın sonucu 20 hektarlık ormanlık alanda 15 hektar örtü 5 hektar tepe alanda bulunan çam ağaçları ve meyve ağaçları da yandı. Yangın söndürme helikopteriyle karadan arazözler müdahalede bulundu. Rüzgarın da etkisiyle büyüyen yangın, arazi yapısının da sarp ve kayalık olması nedeniyle gece kontrol altına alınamadı. Söndürme çalışmalarına 2 uçak, 7 helikopter katıldı.

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin dozer, greyder ve arazözlerden oluşan 13 araç yangın mahalline sevk edildi. Orman Genel Müdürlüğü’ne bağlı Ankara, Beypazarı, Nallıhan, Ayaş Seben, Göynük ve Bolu’dan 40 arazöz yangın bölgesine sevk edilerek söndürme çalışmalarına katıldı.

 

Bu sabah 07.30’da tekrar yangın söndürme çalışmalarına devam edildi. Sabah saat 09.00 sıralarında kontrol altına alınıp söndürülürken, ilerleyen saatlerde soğutma çalışmalarına başlandı. Çıkan orman yangınını kuleden görüp, haber verildiğini belirten Arkutça Mahallesi Muhtarı Yusuf Parlak, “Çıkan yangın, mahallemizin üstündeki tepeye kadar geldi. İki helikopter de yangın  söndürme çalışmalarına katıldı. Hava kararınca onlar da bıraktı. Büyükşehir’e ait su tankerleri su taşırken, arazözler de söndürme çalışmasını sürdürdüler” dedi.

 

BEYPAZARI ÜLKÜ OCAĞINDA BAYRAK DEĞİŞİMİ

Beypazarı Ülkü Ocakları’nda Bayrak değişimi gerçekleşti.

 

Ankara Ülkü Ocakları Teşkilatlardan sorumlu İl Başkan Yardımcısı Hasan Karal’ın katılımıyla Beypazarı Ülkü Ocakları’nda gerçekleştirilen törenle başkanlığı Beypazarı Ülkü Ocağı Neferlerinden Veli Postlu’ya  devretti.

 

Beypazarı Ülkü Ocaklarında bugün yapılan devir teslim töreninde çok sayıda Ülkü Ocağı üyesi katıldı. Başkan Yardımcısı Hasan Karal yeni görevinde Beypazarı Ülkü Ocakları Başkanı Veli Postlu’ya yeni görevinde başarılar diledi. Büyük küçük herkesin Beypazarı Ülkü Ocağına sahip çıkmalarını istedi.

 

Beypazarı Ülkü Ocağı Başkanı Veli Postlu’ya hayırlı olsun dileklerimizi iletir başarılar dileriz.

AK PARTİ BEYPAZARI İLÇE KONGRESİ İPTAL EDİLDİ

AK Parti Beypazarı İlçe Kongresi Aday Bulunamadığı için iptal olduğu belirtildi.

 

AK Parti Beypazarı İlçe kongresinin Genel Merkez tarafından belirlenemeyen bir tarihe ertelendiği öğrenildi. Resmi müracaat eden 5 kişinin ardından iptal edilen kongrenin ne zaman yapılacağı ve adaylar noktasında mı sıkıntının olduğu belirtilmedi. Halen Ak Parti İlçe Başkanı Yaşar HIZ yürütüyordu ilçe teşkilatı Eylül veya Ekim 2017 tarihinde olağan kongreye gidecekti.

 

Bu süreçten sonra yola Yaşar Hız’la mı tekrar devam edilecek diye soranlar olsa da kulislerde müracaatları olmayan fakat adları anılan ve gündeme gelen isimleri ise şöyle sıralayabiliriz;

 

1. Avni ERDOĞAN

2. Birol KOÇAK

3. M. Fikri KANIVAR

4. Adnan DAĞLIOĞLU

 

HUZURLU BİR BEYPAZARI İÇİN GÜVENLİK TOPLANTISI YAPILDI

İlçemizdeki vatandaşlarımızın daha güvenli ve huzurlu bir ortamda yaşamalarını sağlamak amacıyla, İlçe Güvenlik Toplantısı yapıldı.

 

 

Kaymakamlık Toplantı Salonunda İlçe Kaymakamımız Kadir EKİNCİ başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Cumhuriyet Başsavcısı Alp Giray YAPAR , Belediye Başkanı, İlçe Emniyet Müdürü Atilla YAŞAR, İlçe Jandarma Komutanı V. Yasin TOSKOY ve merkez mahalle muhtarları katıldı.

 

 

İlçemizdeki genel güvenlik konusunda yürütülecek hizmetler, alınacak tedbirler ve yapılacak çalışmaların görüşüldüğü toplantıda; ilçe merkezimize bulunan MOBESE kameralarının artırılması, okul önlerinde güvenlik tedbirlerinin artırılması, madde bağımlılığının önlenmesi ile ilgili çalışmalar yapılması gibi hususlar değerlendirildi. Toplantıda ayrıca güvenlik konusunda ilgili kurumlar kendi kurumlarında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

 

 

Toplantıya başkanlık eden Beypazarı Kaymakam Kadir EKİNCİ, ilçemizin genel güvenliği konusunda yürütülecek hizmetler ve genel sorunların çözümü için bundan sonra belirli periyotlarla üst düzeyde toplantılar yapılarak sorunlara çözüm yolları aranacağını ifade etti.

İlginç Hediye Seçenekleri Yoğun İlgi Görüyor

Hediye seçmek için genelde uzun zaman harcamak gerekir. Hediyenin özel olması ise en önemli
ayrıntıdır. Genelde en çok zaman alan ise sevgiliye doğum günü hediyesi seçebilmektir. İsme özel,
resimli veya detayları olan seçenekler doğum günü için ideal bir hediye seçeneğine dönüşecektir. Bazı
özel hediyeler kullanılabilir, bazıları ise mekanın enerjisini yükseltebilir, daima aşkı sevgilinize
hatırlatabilir. Dolayısı ile seçilen hediyenin bir anlamı ve özelliği olmalı.

DOĞRUM GÜNÜ İÇİN FARKLI HEDİYE SEÇENEKLERİ

Hem farklı, hem özel, hem de şaşırtıcı bir hediye almak için doğru adresi tercih etmek gerekir.
Çünkü günümüzde piyasada çok çeşitli seçenekler var. Artık standart çiziden dışarı çıkarak hediye
seçenekleri aranmaya başlanıyor. Saatli kalpler, isimli kullanılabilen eşyalar ve dekorasyon ürünleri
sevgili için çok uygun seçenek olacaktır. Özellikle de kişiye özel olarak hazırlanan hediyeler çok büyük
ilgi görüyor.

UZUN SÜRE AKILLARDAN ÇIKMAYAN HEDİYELER

Akıllardan silinmeyen anlar, aşkta en büyük avantajıdır. Özel günler ise, duyguları daha net ifade
etmek ve aşkı unutulmaz kılmak için uygundur. Vereceğiniz hediye bir ömür boyu akılda kalabilir. Her an
sizi ona hatırlatacak olan o özel hediye için çok fazla zaman harcamaya da gerek yok. Sadece geniş
seçenekleri olan adrese yönelmek yeterlidir. Hem kaliteli hem de uygun fiyat seçenekleri bir birbirinden
ilginç ve kullanışlı hediyeler satın alabileceksiniz.
Bayanlar daha çok romantik ve duygusal mesaj içeren hediyelerden hoşlanırlar. Siz sevgiliye hediye
seçenekleri arasında duygularınızı ifade eden seçenekleri bulabilirsiniz. İsimlerin baş harfleri, isimli,
mesaj içeren farklı ürünler bulunmaktadır.

Erkekler için ise daha çok onların kullanabileceği seçenekleri göz önünde bulundurulmalı. Kalem,
anahtarlık ve bunun gibi ürünler her erkeğin ilgisini çekecektir. Farklı hediye seçenekler sayesinde
standart ve sıradan ürünlerin dışına çıkacaksınız.

Ucuz fiyata yaratıcı hediye seçenekleri www.hediyefabrikasi.com adresinde sunuluyor. Fiyat
açısından uygun olan adreste, bir birinden farklı ve herkese hitap edecek seçenekler mevcuttur. Kaliteli,

Makale.net
kullanışlı, göze hitap eden hediye ürünleri sevgilinizi şaşırtacaktır. Doğum günü, yıl dönümü, yılbaşı gibi
birçok özel günde bir birinden şık ve ilginç hediye alternatiflerini bulmak artık çok daha kolay.

Hediye Vermenin Önemi

Sevdiğiniz kişileri unutmadan onlara birbirinden güzel hediyeler almak belki de hayattaki en
önemli durumlardan biridir. Öyle çok büyük bir hediye almaya da gerek yoktur, sadece küçük bir hediye
bile karşıdaki insanı son derece mutlu eder. Onu düşünmek, değer verdiğimizi göstermek için bazen bir
hediye yeterli olabilir. Belki sevgiliye doğum günü hediyeleri olabilir belki de diğer birçok yakınlarınız
adına sayılabilir, burada önemli olan sevdiğiniz kişilerin özel zamanlarında onları unutmamak ve güzel
bir hediye almaktır. Bu sayede sevginizi gösterebilir ve onları ne kadar sevdiğinizi bu şekilde rahat bir
biçimde kolayca gösterebilirsiniz.

En güzel hediyeler

Birbirinden farklı hediyelerle sevdiğiniz insanlara onları ne kadar sevdiğinizi sözlere gerek
kalmadan dahi gösterme şansını bulabilirsiniz. Bu durum özellikle de çok yakınlarınızdan biri olursa
sizden mutlaka bir hediye bekler. Bu sevgiliye hediye de olabilir ya da anneye ve babaya, kardeş eve
hatta bir arkadaşa da sayılabilir. Bunun için tek yapmanız gereken www.hediyesepeti.com sitesine giriş
yaparak birbirinden güzel hediyeler arasında bir seçim yapıp sevdiğiniz kişiye en doğrusunu almaktır.
Çok uygun fiyatları kapsamında siz de güzel bir hediye alabilir ve bunu doğum günü ya da sevgililer günü
gibi birçok farklı özel günlerde verebilirsiniz.

En uygun fiyatlarla kaliteli hediyeler

Sevdiğiniz kişiye onu ne kadar sevdiğinizi göstermek için bir hediye almak istiyorsanız eğer,
bunun için ille de çok yüksek miktarlarda para verip hediye alması gerek yok. Burada önemli olan ona
verdiğiniz değerdir. Bu da o özel günler geldiği zaman güzel bir hediye alıp onu sevindirmek ve
gözünüze ne kadar değerli olduğunu göstermektir. Bu kaliteli site bünyesinde birbirinden farklı
hediyeler bulabilir ve çok uygun fiyatlara Üstelik oldukça kaliteli ürünleri ülkenin her yerine istediğin
şekilde talep edebilirsiniz. Anne ya da babalar günü adına veya bir arkadaşınızın doğum gününe ve
Sevgiliye hediye adına da yine birçok değişik hediyeler arasında özel olarak kategorize edilmiş
bölümlere giriş yaparak hemen onlar için güzel bir hediye seçimi yapabilir ve sevdiğiniz tüm kişileri
büyük bir mutluluk içerisine sokabilirsiniz

Hiç internette yemek tarifi aradınız mı?

Öyleyse yolunuz mutlaka nefis yemek tarifleri sitesine düşmüştür. Bilmeyenler için anlatalım. Nefis
Yemek Tarifleri, olağanüstü tarif arşivi ve gelişmiş arayüzü ile Türkiye’nin en çok kullanıcı kitlesine
sahip yemek tarifi sitesidir. Teknolojik gelişmeler ve yenilikleri yakından takip ederek sürekli
yenilenmekte, güvenilir tarif çeşidi açısından her geçen gün daha da zenginleşmektedir.

NefisYemekTarifleri.com, sadece klasik yemek tarifleri değil, farklı lezzetler arayanlar için değişik
tarifler ile en çok tarif çeşidine sahip olan tarif sitesi. Sulu yemek, çorba, salata, hamur işi ve tatlılar
haricinde, bebekler ve çocuklar için özel tarifler, derin dondurucu için özel tarifler ve diyet yemekleri
tarifleri ile, farklı damak zevkleri ve ihtiyaçlara hitaben çeşitli tarifler, resimli anlatımlarla kullanıcılara
sunulmaktadır. Sitede, aranılan tarifin kolayca bulunabilmesi için tüm tarifler, ayrı ayrı kategorilerle
sıralanmıştır. Örneğin; diyet yemekleri tarifleri arayanlar, diyet yemekleri kategorisindeki çok sayıda
alternatif arasından mutlaka kendine uygun bir tarif bulacaktır. Hem lezzetli, hem düşük kalorili hem
de doyurucu yemekler yapmak isteyenler için, diyet yemek, salata, tatlı ve diyabetik tariflere, sitenin
diyet yemekleri kategorisine tıklanarak ulaşılabilir.

Yemek tarifi paylaşmak amaçlı başladığı yolculuğuna, sürekli olarak yeni özellikler ekleyerek
devam eden Nefis Yemek Tarifleri, gerek tarif ekleyen yazar kadrosu, gerekse tarif alan kullanıcı
kitlesi ile keyifli paylaşımların yapıldığı, kocaman bir aile haline gelmiştir. Sitenin faydalı ve sıklıkla
kullanılan özeliklerinden birisi olan soru-cevap sistemi, kullanıcıların yemekler ve püf noktalarıyla ilgili
birbirlerinden destek almasını sağlamaktadır. Bu sayede site üyeleri, yemeklerle ilgili aklına takılan
konular hakkında sorular sorabilir ya da, bilgi sahibi olduğu konularda sorulan soruları cevaplayabilir.
Ayrıca, sitenin bir diğer özelliği, olan biten bölümünde, takip edilen kişilerin son aktiviteleri
görüntülenebilir.

Bugün ne yemek yapsam? sorusu, hemen herkesin gün boyu düşündüğü, yemek yapmaktan daha
çok vaktini harcadığı ve kararsızlık yaşadığı bir durumdur. İşte bu noktada, Nefis yemek tarifleri
devreye girmekte, her damak zevkine ve her bütçeye uygun tariflerden oluşan menü fikirleriyle, ne
yemek yapacağını bilemeyenlerin imdadına yetişmektedir. Öğlen ve akşam yemeği gibi günlük yemek
menülerinin haricinde ramazan, bayram, doğum günü ve çeşitli özel günler için de birçok menü fikri,
lezzet ve malzeme açısından, herkesin kendine uygun menüyü seçebileceği çeşitliliktedir.
Siteyi biraz gezindiğinizde kolayca anlayabileceğiniz gibi yemek tarifi paylaşımından fazlasını yapan
Nefis Yemek Tarifleri, gerek tarif çeşitliliği, gerek teknolojik kullanım özellikleri, gerekse takipçi sayısı
bakımından diğer tarif sitelerinden ayrılmakta ve alanındaki öncülüğünü korumaktadır. Akla
gelebilecek her türlü tarifin, denenmiş ve güvenilirliği kanıtlanmış çeşitleri, site menüsünden
kolaylıkla bulunabileceği gibi, beğenilen tarifler de, tarif defterine eklenerek, ihtiyaç halinde anında
görüntülenebilir. Tarif defteri sistemi, sık yapılan ve beğenilmiş tariflerin, kolayca bulunabilmesi
açısından, sitenin kullanıcılara sunduğu avantajlardan bir diğeridir. Yemek yapmayı bilmeyenlerin
veya bildiği tarifleri daha da çeşitlendirmek isteyenlerin ihtiyaçlarını her anlamda fazlasıyla karşılayan
Nefis yemek tarifleri, güvenilirlik açısından da üst düzeyde hizmet vermektedir. Sitede yayınlanan
tüm tarifler, denenmiş ve yorumlarla tutarlılığı kanıtlanmış tariflerdir. En büyük kanıt ise, tariflerin
resimli ve videolu olarak anlatılmasıdır. Görsellik her zaman güven verir. Yemek tariflerinin resimli ve
videolu olarak aşama aşama anlatılması, kullanıcıları güvenilirlik açısından fazlasıyla tatmin
etmektedir.

NAZLIAKA’DAN ADULARYA İŞÇİLERİNE BAKLAVALI ZİYARET

Ankara Milletvekili Aylin NAZLIAKA Adularya işçilerine bayram sonrası ziyarette bulunarak baklava ikram etti.

 

Adularya işçilerinin sıkıntılarıyla yakından ilgilenen Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın gösterdiği çabalar doğrultusunda Kurban Bayramı öncesi işçilerin 2 aylık ücretleri hesaplarına yatmıştı. İşçilerin sorunlarını sonuna kadar takipçisi olacağının sözünü veren ve kendisinin de her fırsatta bir ‘Madenci Kızı’ olduğunu belirten Nazlıaka işçilerin geçmiş bayramını kutlayarak baklava ikramında bulundu.

 

(FETÖ/PDY) 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna (TMSF) devredilen Naksan Holding  bünyesinde faaliyet gösteren Adularya Enerji Elektrik Üretimi ve Madencilik A.Ş. işçilerinin mağduriyetleri başlamıştı. Geçen sene yine bu yıl olduğu gibi 3 ay maaşları biriken işçiler bu yılda 4. aya girerken maaşlarını alamamıştı. Hükümet kanadından geçerli bir açıklama alamayan ve ‘Yerel Yönetimlerce’ bile sahip çıkılamayan mağduriyetleri devam eden işçilerin dramını meclis gündemine CHP Milletvekili Dr. Murat EMİR taşımıştı. Akabinde konuya sahip çıkan Nazlıaka toplamda 4 kez işçilere ziyarette bulundu.

 

Nazlıaka; ‘Karlı fırtınalı yollarda belki yolunuzu bulabilirsiniz fakat şuan sisli havada ilerliyorsunuz ve yolunuzu asla göremiyorsunuz, önde öncü biri yolu gösteren birinin olması gerekir durum budur’ ifadelerinde bulundu. İşçilerden biri söz alarak ‘ Biz artık tarlaya giden kadınların dedikodusunda, Beypazarı esnafının dilindeyiz. Bizim haberimiz olmadan etrafta dolaşan bilgi kirliliğinde boğuluyoruz buna biran önce çözüm istiyoruz’ diyerek tepkisini dile getirdi.

 

ANALİZ ( Seyit ÇAKIR ) ;

 

Çok çetrefilli olan, gerek konum gerek durum gerekse siyasi sebeplerden dolayı gelinen noktanın  tam olarak anlaşılamaması, Yunus Emre Termik Santralinin faaliyete geçememesi. Çek’lilerden devir alınamayan santralin çıkan kömürün yakılarak enerjiye dönmediğinden dolayı işçilerin daha çok mağduriyet çekecekleri gerçeği  devam edeceğe benziyor. Yerel yönetimlerin işçilere gurur kırıcı söylemleri basit vaatleri de cabası. Beypazarı Kaymakamlığını bugünden tezi yok işçi ailelerine okul yardımı yapmaları hususunda göreve davet ediyorum. Bu konuda Beypazarı Belediyesi ve Mihalıççık Belediyesi sınıfta kalmıştır. Kusura bakmasınlar ama işçiler affetse de aileleri sizi ‘asla ve asla’ affetmeyecekler!

Acıyı sunanlar ‘tatlıyı’ görünce ŞOV zannediyor.

Özel Haber: Seyit ÇAKIR