ETİ SODA’DA İŞ KAZASI, 1 İŞÇİ YARALANDI!

Dün akşam saat 19:00 sıralarında Eti Soda AŞ’de meydana gelen iş kazasında 1 işçi yaralandı.

 

Eti Soda AŞ Lojistik Bölümünde operatör olarak çalışan Nuri Yıldırım forklift aracının çarpması sonucu yaralandı. Yıldırım, Beypazarı Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yapılan ilk müdahalenin ardından Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

 

Ayak bileğinde iki kırık tespit edilen Nuri Yıldırım’ın Perşembe günü ameliyat olacağı öğrenildi.

BEYPAZARI SİLAH AV MALZEMELERİ BAYİ YENİ ADRESİNDE AÇILDI

Av malzemesi satan ve MKE Bayisi olan Beypazarı Silah Av Malzemeleri Bayii bugün milli Egemenlik Caddesindeki yeni yerinde açılışını yaptı.

 

Beypazarı’lı avcı ve atıcılara hizmet vermek için bugün açılışı yapılan Beypazarı Silah Bayii’nde av malzemeleri, balık, kamp,savunma,ve güvenlik malzemeleri satışı ile hizmete girdi. Aynı zamanda silah tamir bakım ve krom kaplama, boya ve gravür işleme işlemleri yapılıyor.

 

Beypazarı Silah, İbrahim HIZAL ve Talip HIZAL kardeşler açılışa özel fiyatlarla yaptığı satışların ardından indirimli satışların ilerleyen günlerde de devam edeceğini, Beypazarlı avcılara özel kampanyalar düzenleneceğini belirittiler.

 

Beypazarı Silah : Kurtuluş Mahallesi Milli Egemenlik Caddesi No: 90/A adresinde.

BEYPAZARI BOSTANCILAR ODASI STANDINA BAKAN’DAN ZİYARET

Ankara Ticaret Odası (ATO) Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenlenen 2. Türkiye Kooperatifler Fuarı’nın açılışı törenle gerçekleşti.

 

Bugün fuarın açılışını, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci yaptı.Gümrük ve Ticaret Bakanlığı öncülüğünde düzenlenen 2. Türkiye Kooperatifler Fuarı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Kalkınma Ajansı ve Türkiye Milli Kooperatifler Birliği iş birliğiyle 7-10 Aralık’ta Ankara Ticaret Odası (ATO) Kongre Merkezi’nde düzenleniyor.

 

BEYPAZARI BOSTANCILARI ÜRETİM ve PAZARLAMA KOOPERATİFİ’de FUARA KATILDI

 

Bakan Tüfenkci Beypazarı Standını ziyaret ederek Bostancılar Odası Başkanı Ahmet Gencer’den bilgi aldı.

Gencer; ”Sayın Bakanımız Bülent Tüfenkci havuç suyunun tadını çok beğendi, raf ömrünü artırmak için destek sözü verdi. En kısa zamanda Beypazarı’nı ve Bostancılar Kooperatifini ziyarete gelmeyi istediklerini belirttiler. ‘Türkiye Kooperatifler Fuarında Beypazarı’mızı ve yöresel ürünlerimizi tanıtmaya devam ediyoruz.” diyerek 10 Aralık’a kadar devam edecek olan fuara Ankara’da yaşayan hemşehrilerimizi de davet etti.

 

Esnaf ve çiftçilerden girişimci ve üreticilere kadar geniş bir kesimin bilinçlendirilmesine ve ortak iş yapabilme kültürünün artırılarak kooperatiflerin tüm vatandaşlara ulaşmasına katkı sağlaması hedefleniyor.

 

*Fuar kapsamında, Ankara Büyükşehir Belediyesinin sağladığı imkanlarla 4 gün boyunca saat 08.00 ve 13.00’te Kızılay metro durağından ATO Congresium’a, saat 20.00’de ATO Congresium’dan Kızılay metro durağına otobüs seferi düzenleniyor.

 

BTO’DA GIDA ÇALIŞTAYI YAPILDI

Beypazarı Ticaret Odasında gerçekleşen toplantıya Beypazarı Kaymakamı Kadir EKİNCİ, Beypazarı Ticaret Odası Başkanı Saadettin AYIK, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yavuz EKİCİ, Kamu Kurum ve Kuruluşları, çok sayıda esnaf ve vatandaşlar katıldı.

 

Uzun süren toplantıda gündemde Beypazarı yöresine ait yiyecek ve içeceklerin Ülkemize ve Dünya’ ya ihracatını nasıl cazip hale getirilebilir, bu yöresel tatlarımızı nasıl koruyabiliriz? Sorularının istişaresi yapıldı.


Kaymakam Kadir EKİNCİ, Beypazarı’nın ‘Yöresel Lezzetlerinin’ devamlı hale gelebilmesini bunun içinde hijyen başta olmak üzere normal standartlara uygun bir şekilde yapılması gerektiğinin altını çizerken bu durumların oluştuğu vakit satışının da cazip hale geleceğini belirtti. Sayın EKİNCİ; “bu hususta gerekli kurumlarımız teftişlerini yapacak ve Beypazarı’nda bulunan tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarınında Beypazarı Esnafına gerekli desteği vereceğinden şüphem yoktur.” diyerek konuşmalarını bitirdi.

 


Toplantı katılımcılara Beypazarı Ticaret Odasının hazırlamış olduğu Beypazarı tanıtım kitapçıklarının dağıtılmasıyla son buldu.

KELTEPE ZİRVESİNE BAYRAK YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

Beypazarı keltepe zirvesine şehitler için bayrak yürüyüşünün 3.sü düzenlendi.

 

Bugün Dudaş köyü bölgesinde yer alan 1880 rakımlı keltepe zirvesine gerçekleştirilen şehitler için bayrak yürüyüşü sonrası, geçtiğimiz günlerde dikimi yapılan bayrak direğinde ay yıldızlı bayrağımız göndere çekildi.

Bu yıl 3.sü düzenlenen etkinliğe şehit ailesi ve yakınları ile sivil toplum kuruluşları katıldı.  Etkinliğe katılanların güvenliğini sağlamak amacıyla Beypazarı ilçe jandarma komutanlığına bağlı  Jandarma ekiplerinin yanı sıra  Ankara İl Jandarma Komutanlığına bağlı komando timleri görev aldı.

 

Beypazarı Milli Mücadele Hareketi ve Dudaş Köyü Derneği Başkanı Muhtar Sabri Çalışkan;”Bu sene 3.sünü düzenlediğimiz etkinliğe emeği geçen ve katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Önümüzde ki yıllarda daha da kapsamlı ve organize bir şekilde etkinliğimizi devam ettireceğiz. Bu yıl düzenlediğimiz etkinliğimizde Polatlı Belediyesinin gönderdiği  bayrak direğinde Şanlı bayrağımız göndere çekildi.  Bu yıl etkinliğimize şehir dışından katılım sağlayan Köroğlu Gençlik Teşkilatı Başkanı Mahmut Alan, Toplumsal Diriliş Hareketi Başkanı Bilal Ulusan, Düzce Sevdalıları Platformundan Reşit Kurt, Kaynaşlı Gençlik Derneği Başkanı Ömer Kadan, Manav Türkleri Derneği Başkanı Namık Dindar’a ve katılım sağlayan başta Tüm Şehit Ailesi ve yakınlarına etkinliğimiz için gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ediyorum.” ifadelerinde bulundu

Etkinliğe katılan misafirlere odun közünde ısıtılan yöresel keşli bazlama ve çay ikramında bulunuldu. Etkinlik alanından zirve noktasına kadar genç yaşlı kadın ve çocukların mola vererek çıktığı gözlendi

 

BEYPAZARI’NDA SU ve ELEKTRİK KESİNTİSİ OLACAK!

Yarın Beypazarı’nda yapılacak olan elektrik ve su kesintisinin detayları;

 

ELEKTRİK KESİNTİSİ

 

Başkent Elektrik Dağıtım A. Ş den yapılan açıklamaya göre 3 Aralık Pazar günü sabah saat 08:00 Akşam saat 18:00 arası Beypazarı’nda bazı mahallelere elektrik verilemeyecek.

 

AYVAŞIK MAH, BOZTEPE DİNARBEY KOOP SOKAĞI,

 

HACIKARA MAH, ALADAĞ SOKAĞI, YEŞİLAĞAÇ MAH,

 

GÜRAĞAÇ SOKAĞI, SEREN SOKAĞI, BAĞÖZÜ MAH,

 

BAŞÖREN MAH, ÇAKILOBA MAH, DOĞANYURT MAH,

 

FASIL MAH, KAPLAN MAH, KOZAĞAÇ MAH, KÖST MAH,

 

SARIAĞIL MAH, DİBEKÖREN MAH,

 

SU KESİNTİSİ

 

Tahmini Su Kesintisi Süresi : 12 saat

İl : Ankara

Kesintiden Etkilenen Yerler : Beypazarı

İlçe : Beypazarı

Arıza Başlangıç Zamanı : 03-12-2017 Pazar Saati :08:00

Arıza Bitiş : 03/12 2017 Pazar 20:00 saatinde

 

Meydana Gelen Kesintinin Açıklaması : Beypazarı İlçesi, Enerjisa tarafından elektrik kesintileri olacağı için şebeke suyu kesintisi yapılacaktır.