ADULARYA İŞÇİLERİ TMSF VE ENERJİ BAKANLIĞINA DİLEKÇE GÖNDERDİ

Adularya Maden işçileri haklarını aramaya devam ediyor. İşçiler bugün Beypazarı’nda dilekçe eylemi gerçekleştirdi.

 

Adularya madenciliğe ait kömür ocaklarında ve termik santralde çalışan işçiler 4 aydır maaşlarını alamıyor. 15 temmuz dan sonra kayyum atanan ve TMSF’ye devredilen şirkette işçiler çalışmaya devam etmelerine rağmen TMSF yetkilileri işçilerin maaşlarını ödemiyor. Bir çok defa yetkililerle görüşmeye çalışan işçilerin maaşları ve sosyal hak alacakları 4 aydır ödenmiyor. Artık dayanacak gücümüz kalmadı evimize gidemez olduk diyen işçiler bugün TMSF’ye ve Enerji Bakanlığına dilekçe yazarak mağduriyetlerinin giderilmesini istedi. 

 


işçilerin mücadelesine siyasi ranta çevrilmek isteniyor diyen TMSF yetkilisine de seslenen işçiler bu bizim alın terimizin çocuklarımızın hakkı olan emeğimizin mücadelesidir. Hiçbir siyasi rant ile işimiz olmaz diyerek işçilerin onurlu mücadelesinin karalama ve iftiralar ile kirletilemeyeceğini de belirttiler.
Yaklaşık 500 işçinin imzası ile TMSF’ye ve Enerji bakanlığına gönderilen dilekçe de de belirtildiği gibi işçilerin dayanacak gücü kalmamıştır. İşçiler bayram öncesinde sorunlarının çözülmesi aksi halde mağduriyetlerinin daha da büyüyeceğini belirtiler.

 

Türkiye Cumhuriyeti Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Başkanlığına
Adularya Enerji Elektrik Üretimi ve Madencilik A.Ş.de işçi olarak çalışmaktayız. İşletmemize 15 Temmuz Hain darbe girişiminin ardından kayyum atandı ve işletmemiz TMSF’ye devredildi. Kayyum atandıktan sonra da üretime devam eden işletmemizde 3 aydır işçilerin hiç bir ücret alacağı ödenmemektedir. Bu 3 ay içerisinde kredi kartı borçlarımızı ödeyemez, ev kiralarımızı ödemeyez olduk. Hastalarımıza ilaç alamaz ve evimize ekmek götüremez olduk. Yaklaşan kurban bayramında evimizde çocuklarımızla eşlerimizle ailemizle birlikte mutlu bir bayram geçirmek isityoruz. Çocuklarımızın bayrama buruk bir şekilde girmemesi için, Biz Adularya Enerji Elektrik Üretimi ve Madencilik A.Ş. işçileri olarak geriye dönük haklarımız ve ücret alacaklarımızın en kısa zamanda ödenmesi ve ödeme takviminin tarafımız bildirilmesini talep ediyoruz. Gereğinin yapılmasını arz ederiz saygılarımızla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir