BALIK TUTMAK İÇİN CANINDAN OLUYORDU!

Balık tutmak için girdiği derede ayağı kırılıp mahsur kalan Mehmet Balaban (53) iki saat süren operasyonla kurtarıldı

 

Edinilen bilgiye göre, olay, Bolu’nun Kıbrıscık İlçesi’nde sabah saatlerinde bölgede bulunan Dokumacılar Kanyonu Belen Deresi’nde meydana geldi. Balık tutmak için dereye giden 53 yaşındaki Mehmet Balaban, derenin içinden karşıya geçtiği sırada düştü. Ayağı kırılan Mehmet Balaban, kendi imkanlarıyla bulunduğu yerden çıkamayınca durumu UMKE
ekiplerine bildirdi. Geniş bir ormanlık alanda yaklaşık 2 saat süren arama çalışması sonucu UMKE ekipleri Balaban’a ulaştı. Mehmet Balaban, sedye ile kanyon içerisinden çıkarıldıktan sonra ambulansla İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi’ne kaldırıldı.

 

*UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri); İl sağlık müdürlükleri acil ve afetlerde sağlık hizmetleri şube müdürlüklerine bağlı olarak, acil ve olağan dışı durumlarda görev yapmak üzere oluşturulmuş bir ekiptir.

UMKE personeli olağandışı durumlarda UMKE acil müdahale timi adı altında ilinde veya bölgesindeki olaylara müdahale eder. Olağan dışı olayın boyutuna bağlı olarak gerektiğinde sağlık birimlerinde çalışan diğer UMKE personeli bu timde birlikte görevlendirilir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir