EKİNCİ NAMIK KEMAL ORTAOKULU TÜBİTAK BİLİM FUARINI GEZDİ

Namık Kemal Ortaokulu TUBİTAK destekli Bilim Fuarı İlçe Kaymakamı Kadir EKİNCİ tarafından açıldı.

 

İlçe Kaymakamımız fuar alanını gezmesinin ardından şunları söyledi ; “Fuarlar öncelikli olarak ilçemize hayırlı olsun. Fuarlarda gördük ki, çocuklarımız gerçekten fırsat verildiğinde olağanüstü imkanlarla çok güzel şeyler yaratabiliyorlar. Dolayısıyla çocuklara bu tür fırsatların verilmesi onların içindeki cevheri de ortaya çıkarması açısından ne kadar önemli olduğunu, çocukların yapmış olduğu eserleri görerek, farkına varmış olduk . Bu anlamda Öğrencilere desteklerini esirgemeyen okul idaresine, öğretmenlerine, Milli Eğitim müdürlüğüne teşekkürlerimi sunuyorum. Gerçekten görülmeye değer projeler hazırlamışlar.”ifadesinde bulundu.

 

İlçe Milli Eğitim müdürü İsmail Bilgiç’te açıklamasında, Eğitim öğretim döneminin sonlarına doğru yaklaşıldığı bu günlerde, tüm okulların 4006 Bilim Fuarlarını açara gezdiklerini, çok güzel projelerin yer aldığını söyledi. Bilgiç, “İlçe Milli Eğitim müdürü olarak tüm okul idarelerini ve öğretmenlerini, öğrencileriyle birlikte 4006 Bilim fuarlarında özverili olarak çalışıp, güzel projeler ortaya koydukları için teşekkürlerimi sunuyorum. Bu Fuarlara zaman zaman TUBİTAk temsilcileri de katıldı. Umarım yararlı projeleri değerlendirme fırsatımız olacaktır” dedi.

 

İlçe Milli Eğitim müdürü İsmail Bilgiç, Tubitak’ın 4006 Bilim fuarlarına okul başına 5 Bin TL destek sağladığı ve Ortaokul ve Liselerin tamamının TUBİTAK destekli bilim fuarlarını açtıklarını söyledi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir