GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı(KOSGEB), Türkiye İş Kurumu(İŞKUR) ve  Beypazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde; ilçemizde çalışma hayatında yer almak isteyen girişimcilerin niteliklerini artırmak, istihdama yönelik eğitimler vererek, belge almalarını sağlamak için başlatılan eğitimler devam ediyor.

 

 

Yeni bir iş fikri olan ve kendi işini kurmak isteyen girişimcilere verilecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, 20 Nisan itibariyle başlayan eğitimler için Beypazarı Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hüseyin KAPLAN tarafından bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplamda 320 girişimci adayının başvuruda bulunduğu belirtildi.

 

Eğitmen Cemil KÜÇÜK 05 Mayıs cuma günü 2. gurup girişimcilerin eğitimlerinin tamamlandığını belirterek adaylara 25 kişilik guruplar halinde 32 saat süren eğitim programlarının Haziran ayına kadar Beypazarı Halk Eğitim Merkezinde verileceğini ifade etti.

 

Eğitimini tamamlayan girişimcilerin son gün ders programına katılan Beypazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail BİLGİÇ girişimcilerle sohbet ederek başarı dileklerinde bulundu.

Beypazarı’lı yeni girişimci adayları aldıkları eğitimden memnun olduklarını belirterek, başta Beypazarı Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hüseyin KAPLAN, Müdür Yardımcısı Yusuf DÖNMEZ, Eğitmen Cemil KÜÇÜK ve Ayşe ŞENEL’e emeklerinden dolayı teşekkürlerini sunduklarını ifade ettiler.

 

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine katılarak sertifika alan girişimci adayları KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Destek Programı’na başvurmaya hak kazanacaklar. Türkiye’de girişimciliğin desteklenmesi,  girişimciliğin yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulmasını amaçlayan bu programla yeni girişimciler, kuracakları işletmelerinde 50.000 TL geri ödemesiz, 100.000 TL geri ödemeli destekten yararlanma hakkına sahip olacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir