MİLLETVEKİLİ NAZLIAKA ADULARYA İŞÇİLERİNİN DERTLERİNİ YERİNDE DİNLEDİ

Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka bugün Adularya işçilerine sürpriz yaparak ziyaret etti, dertlerini dinledi ve yetkililerden bilgi aldı.

 

 

 

Adularya işçilerinin mağduriyetlerini Milletvekili Murat Emir meclis gündemine taşımıştı, 3 aydır maaşlarını alamayan işçiler belirsizlikten ve durumlarına kesin net bir açıklama gelmemesinden şikayet ediyor fakat muhatap bulamıyorlardı. Seslerini duyan ve bu konuda sonuna kadar yardımcı olacağını belirten CHP Ankara Milletvekili Aylin NAZLIAKA işçilerin şikayetlerini yerinde bizzat kendilerinden dinledi.

 

Kendisininde bir madenci çocuğu olduğunu belirten Nazlıaka; biz bu sorunları beraber aşacağız arkadaşlar umarım en kısa zamanda bu olur, yetkililere buradaki durumu iletip derhal çözüm bulmalarını isteyeceğim diyerek konunun sürekli takipçisi olacağını belirtti. Aylin Nazlıaka daha sonra işçiler ve işçi temsilcileriyle CHP Beypazarı İlçe Başkanlığında bir araya geldi. İlçe Başkanı Ali Uysal’da eşlik ederek notlarını alarak ayrıca işçilerle her zaman irtibatta olacaklarını bildirdi.

 

Naksan şirketler gurubunun dahil olduğu diğer firmalarda sorun olmadığını fakat Adularya Enerji Elektrik Üretimi ve Madencilik bünyesinde çalışan işçilerin 3 aydır maaş alamadıklarını belirten çalışanlar sahada 70 bin ton kömürün bulunduğunu ifade ettiler.

 

Yunus Emre Elerktrik Santrali’nin Çeklilerle imza atılıp devir alınanamasından kaynaklanan sorununda ayrı bir boyutu olduğu gündeme gelirken Enerji Bakanlığının  biran önce  harekete geçmesi gerektiği gerçeği ortaya çıkmış oldu.

 

 

Özel Haber; Seyit ÇAKIR

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir