USD
6,3755
EURO
7,2763
ALTIN
244,9365

VALİ TOPACA BEYPAZARINI ZİYARETTE BULUNDULAR

Vali Ercan Topaca Beypazarı İlçe Kaymakamı Kadir Ekinci’yi makamında ziyaret etti.   Vali Ercan Topaca, Kaymakam Kadir Ekinci, bölge ve il müdürleri ile ilçe müdürlerinin katıldığı toplantıda ilçe hakkında Kaymakam Kadir Ekinci’den brifing aldı. Toplantı sonunda değerlendirmede bulunan Topaca, kamu kurum ve kuruluşlarına ait binaların bakım, onarım ve temizliğinin devletimiz tarafından verilen hizmetlere yakışır durumda […]

VALİ TOPACA BEYPAZARINI ZİYARETTE BULUNDULAR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Vali Ercan Topaca Beypazarı İlçe Kaymakamı Kadir Ekinci’yi makamında ziyaret etti.

 

Vali Ercan Topaca, Kaymakam Kadir Ekinci, bölge ve il müdürleri ile ilçe müdürlerinin katıldığı toplantıda ilçe hakkında Kaymakam Kadir Ekinci’den brifing aldı.

Toplantı sonunda değerlendirmede bulunan Topaca, kamu kurum ve kuruluşlarına ait binaların bakım, onarım ve temizliğinin devletimiz tarafından verilen hizmetlere yakışır durumda olması gerektiğini söyleyerek: “Bunlara dikkat edilmesini istiyorum. İlçe müdürlerimiz bu konuda hazırlıklarını yapıp il müdürüne, bölge müdürüne, Kaymakamımıza sorunları ileterek eksikliklerin giderilmesi için takip etsinler. Bu konuda mazeret istemiyoruz. Terk edilmiş gibi, metruk binalar istemiyorum. Bu konuda bütün arkadaşlarımın duyarlı olmasını istiyorum. Gerekirse yerel kaynakları da harekete geçirmek suretiyle var olan eksiklikleri derhal gidermemiz gerekiyor. Artık devletimiz, belli şeyleri aşmış bir devlettir. Devlet tabelasını koyduğumuz bina devletin şanına, şerefine yakışmalı, vatandaşımız da ‘Ben devletimin binasına geldim’ diyebilmelidir. Bu konuya dikkat etmenizi özellikle rica ediyorum.” dedi.

 

Özellikle halka doğrudan doğruya hizmet veren hastane gibi, toplum sağlığı merkezi gibi, nüfus, tapu, tarım, çevre, milli eğitim gibi halkla teması yoğun olan kurumlarımızın vatandaşlarımıza karşı özenli ve dikkatli olmasını isteyen Vali Ercan Topaca, konuşmasına şu sözlerle devam etti:

 

“Vatandaş geldiği zaman işini rahat bir şekilde takip etmeli, derdini anlatabilmelidir. Vatandaşlarımızı dinlemek zorundayız. Dinleyip talebi makulse, yapılabiliyorsa derhal yapmak; değilse yapılamıyorsa neden yapılamadığını izah etmek, onu ikna edip göndermek zorundayız. Bunu yaptığımız zaman şikâyetlerin, sağa sola başvuruların azalacağını göreceğiz. Vatandaşla devlet arasındaki diyalog bu yolla daha da güçlenecektir. Arkadaşlarımız kendi kurumlarındaki iş süreçlerini gözden geçirsinler. Gereksiz olan aşamalar, işlemler, bürokratik bazı uygulamalar varsa onları kaldırsınlar. Başarının devlette temel esprisi de buradadır. İşi hep kolaylaştırmak hedefimizdir. ‘Daha iyi bu hizmeti nasıl sunarım’ sorusunu sormak, süreçleri izlemek, çıkarmak. Bu konularda arkadaşlarımızın daha dikkatli ve duyarlı olmalarını istiyoruz.”

 

Toplantıda ayrıca Vali Yardımcısı Bilal Bozdemir, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mehmet Artar, Beypazarı Kaymakamı Kadir Ekinci, Beypazarı Belediye Başkanı, İl Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan, Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, Vakıflar Bölge Müdürü Temel Ünlü, Orman Bölge Müdürü Mustafa Özkaya, İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, İl Sağlık Müdürü Dr. Kamil Türkmen, Birinci Bölge Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Prof. Dr. Öner Odabaş, Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Doğan Akdoğan, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bülent Korkmaz, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Taşan, Ticaret İl Müdürü Yavuz Karaer, İl Defterdarı Tacettin Öztaş, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Vehbi Konarılı, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Tuncay Cevheroğlu İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü Ahmet Şahin, Kültür ve Turizm İl Müdürü Doğan Acar, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bestami Erkoç, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Barış Yavuz hazır bulundu.

 

Daha sonra Mustafa Cankara Kültür ve Kongre Merkezine geçiş yapan Vali Topaca muhtarlarla bir araya geldi.

Beypazarı ilçesinde sorunları görüşmek, paylaşmak ve fikir alışverişinde bulunmak üzere düzenlenen ‘Muhtarlarla Buluşma Programı’nı yöneten Vali Ercan Topaca, şu değerlendirmelerde bulundu:

 

“Az önce Kaymakamlığımızda brifing aldık. Sorunları dinledik. Ancak muhtar arkadaşlarımızın kendi mahallelerinde yaşadıkları, belki oraya girmeyen sorunlar da vardır. Şöyle kısa bir değerlendirme yaptıktan sonra muhtar arkadaşlarımızın da önerilerini, varsa sorunlarını da dinlemek istiyoruz. Muhtar arkadaşlarımızın burada gündeme getirdiği sorunlara il müdürü, bölge müdürü veya sorumlu kuruluş müdürü arkadaşın hemen on gün içerisinde bize sorunu çözdüm, çözeceğim veya yatırım programına aldım, alıyorum gibi dönüşü olacak. Biz de muhtar arkadaşlarımıza, belediye başkanımıza veya kaymamamıza bildirerek bu sorunları takip edeceğiz, havada kalmayacak. İl müdürü, bölge müdürü arkadaşlarımın buna artık dikkat etmesini istiyorum. Bilgisayar’a köy köy bunları işleyelim. Süresini, tarihini koyalım. O tarih dilimi içerisinde arkadaşlar da geciktirmeden bize dönüş yapsın.”

 

Muhtarlarımızın, devletin en uçtaki temsilcileri olduğunu ifade eden Vali Topaca, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

“Vatandaşımıza, köylümüze, mahalleliye en yakın olan, onlarla birlikte yaşayan, onlarla birlikte aynı havayı teneffüs eden, onlarla birlikte sorunları yaşayarak gören, izleyen, ondan etkilenen, iyi hizmet varsa ondan da etkilenen, hizmette aksama varsa olumsuz yönde etkilenen kişiler olması hasebiyle bizim belki belli bir süre sonra duyacağımız sorunları, sıkıntıları hemen ilk anda, sorun ortaya çıktığı andan itibaren, duyup, hisseden, gören, yaşayan kişilerdir. Dolayısıyla birinci elden bilgi almış oluyoruz. Sizin söylediğiniz sorunları biz önemsiyoruz, ciddiye alıyoruz ve takip edeceğiz inşallah. Sizlerden de benim ricam gerçek anlamda sorun olan, hakikaten devletin müdahale etmesi gereken veya devletin bir kurumunun müdahale etmesi gereken bir nitelikte olan sorunları net bir şekilde, çok uzatmadan, kısa kısa gündeme gelirse biz de zamanı iyi değerlendirerek bu sorunlara inşallah bir cevap üretmeye çalışacağız. Yatırım yapılması gerekiyorsa yatırım yapacağız. Düzenleme yapılması gerekiyorsa düzenleme yapmak suretiyle sizin bize ilettiğiniz o sıkıntıları da inşallah çözmüş olacağız.”

 

Vali Ercan Topaca, yaptığı değerlendirmenin ardından toplantıya katılan muhtarlara söz vererek yaşadıkları sorunları dile getirmelerini istedi. Muhtarlarımızın ifade ettiği sorunlar, ilgililer tarafından not alınarak koordinasyon içerisinde çözülmek üzere talimatlandırıldı.

 

Muhtarlar ile toplantı sonrasında öğle yemeği için Taş Mektep’e giden Vali Ercan Topaca yemek sonrası ilçede bulunan Beypazarı Doğal Maden Suyu İşletmesini ziyaret etti. Topaca ve ekibi ziyaretini burada sonlandırdı.

 

YORUMLAR


    0 YORUM