VE MİZGİN AY ‘DÜNYA ŞAMPİYONU’ !

Beypazarı’nın Atletizmde Gururu Rüzgarın Kızı Mizgin AY Türkiye’nin de Gururu Olmaya Devam Ediyor.

 

 

Kenya’nın Nairobi kentinde yapılan Dünya Yıldızlar Atletizm Şampiyonası’nda Türkiye tarihi bir başarıya imza attı. Son iki yılda rekor üstüne rekor kıran Mizgin Ay, 100 metrede Dünya Yıldızlar şampiyonu olarak tarihe adını yazdırdı.

 

 

Dünya Yıldızlar Atletizm Şampiyonası’nda 100 metrede Mizgin Ay, 11.62’lik derecesiyle dünya şampiyonu olmayı başardı.

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Yıldızlar Şampiyonası’nda 100 metreyi kazanarak tarih yazan 17 yaşındaki milli atlet Mizgin Ay’ı telefonla arayıp bizzat tebrik etti.

Genç yıldız Mizgin Ay’ın kazandığı 100 metre dünya şampiyonluğuna en üst düzeyde tebrik mesajları yağdı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mizgin’i telefonla arayarak kutladı ve başarılarının devamını diledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mizgin’e 15 Temmuz’un yıl dönümünde bu mutluluğu yaşatıp Türk milletini gururlandırdığını ifade etti.

Başbakan Binali Yıldırım, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Hamza Yerlikaya da Mizgin Ay’ı ayrı ayrı arayarak tebriklerini ilettiler.

Devlet büyükleri tarafından adeta tebrik yağmuruna tutulan 17 yaşındaki Türkiye rekortmeni ve dünya şampiyonu Mizgin Ay ise “Şampiyonluğu 15 Temmuz haftasında andığımız tüm şehitler ve gazilerimiz için kazandım. Onlara şükranlarımı sunuyorum. Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Bakanlarımıza teşekkür ediyorum. Bu başarıyı kazanmamda emeği olan başta antrenörüm Muhsin Soysal ve kulübüm Fenerbahçe olmak üzere, federasyonumuza da minnettarım” diye konuştu.

Bizde Beypazarisondakika.com olarak emeği geçen Antrenörü Muhsin Soysal Hocamızı ve Sporcumuz Mizgin Ay’ı tebrik ediyoruz.

Wold U18 Champion 2017’s Mizgin Ay hits 11.62 at 100m sprint. Personal best & National Record is 11.57 Dünya ‘nın mizgin 2017’ in mizgin ay 100 metre sprint. Kişisel en iyi ve ulusal rekor 11.57

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir